Poznań staje na głowie - w najbliższy weekend odbędą się zawody w Breakingu

Już w tę sobotę (7.10.2023 r.) mieszkańcy Poznania będą mieli okazję zobaczyć na żywo zmagania najlepszych zawodników z Polski w nowej dyscyplinie olimpijskiej - Breaking (Break Dance). Start zawodów w samo południe w Klubie Osiedlowym KRĄG przy ul. Dmowskiego 37.

Plakat Poznań Breaking Championship - grafika artykułu
Plakat Poznań Breaking Championship

Breaking to popularny i charakterystyczny styl tańca, który w 2020 roku został wpisany na listę sportów olimpijskich i po raz pierwszy w historii będziemy mieli okazję zobaczyć go na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Jednak miłośnicy Breaking'u wcale nie muszą czekać do 2024 roku, aby zobaczyć ten widowiskowy sport na żywo. Już w najbliższy weekend w Klubie Osiedlowym KRĄG przy ul. Dmowskiego 37 w Poznaniu odbędzie się Poznań Breaking Championship - ogólnopolski turniej tańca, na którym zjawią się zawodnicy z całej Polski, by walczyć o pierwsze miejsce na podium.

Wstęp na turniej jest darmowy i - jak nadmieniają organizatorzy - obowiązkowy dla każdego, kto choć trochę interesuje się sportem.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Breaking - organizacja działająca na rzecz upowszechniania Breaking'u oraz wspierania młodych adeptów tej dyscypliny. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Przygotujcie się na potężne sportowe emocje!