Remont stadionu lekkoatletycznego i drogi dojazdowej na Golęcinie - utrudnienia

Od soboty 8 czerwca w związku z modernizacją urządzeń lekkoatletycznych zostanie całkowicie zamknięty stadion lekkoatletyczny na Golęcinie. Prace mają zgodnie z planem skończyć się 19 czerwca.

.
zdj. POSiR

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym zacznie się układanie nawierzchni poliuretanowej oraz mycie bieżni i malowanie linii na bieżni. Od początku maja na obiekcie trwają prace obejmujące:

- modernizację zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników,

- modernizację rowu z wodą,

- budowę rzutni do pchnięcia kulą,    

- modernizację skoczni do skoku wzwyż,

- modernizację skoczni do skoku w dal i trójskoku.

- Do tej pory, w trakcie trwającej od maja modernizacji, trenujący mogli w ograniczonym zakresie korzystać z płyty boiska. Teraz ze względu na charakter prac zamykamy obiekt całkowicie. Stadion będzie niedostępny przez kilka dni, za to po zakończeniu modernizacji będzie jeszcze bardziej odpowiadał potrzebom sportowców - tłumaczy dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.

Równocześnie ze stadionem lekkoatletycznym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji remontują drogę łączącą ul. Warmińską z jeziorem Rusałka. W poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się układanie nawierzchni asfaltowej, co oznacza konieczność zamknięcia przejazdu.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rekomendują dojazd ulicą Warmińską do Stadionu Żużlowego. Rowerzyści oraz piesi zmierzający na stadion lekkoatletyczny oraz w kierunku Rusałki od wiaduktu pod ul. Niestachowską mogą dodatkowo skorzystać z alternatywnej drogi wzdłuż ul. Niestachowskiej, a następnie nasypu kolejowego (patrz mapka).

Prace przy modernizacji stadionu oraz drogi mają się zakończyć 19 czerwca. Na modernizację stadionu przeznaczono 1 mln 188 tys. zł, a na remont drogi dojazdowej 316 tys. zł.