100 gier i zabaw na 100-lecie AWF

Wielką księgę 100 gier i zabaw ruchowych chcą stworzyć pracownicy poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Katalog gier ma być jednym z elementów jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, z którego wywodzi się AWF.

100 gier i zabaw na 100-lecia AWF
100 gier i zabaw na 100-lecia AWF

Swoje propozycje gier i zabaw ruchowych mogą składać absolwenci, pracownicy, studenci oraz wszyscy sympatycy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Przesyłane propozycje zabaw, gier ruchowych i gier drużynowych mogą być oparte na własnym pomyśle lub modyfikacji istniejących gier i zabaw z podaniem ich źródła. Efektem projektu będzie wspólne przygotowanie książki łączącej doświadczenia wielu pokoleń propagatorów aktywnego stylu życia.

Planowane jest, że publikacja będzie składać się z rozdziałów dotyczących zabaw i gier, które można zastosować w nauczaniu koszykówki, piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz innych sportów (lekkiej atletyki, pływania, tenisa, itp.).

Poza tym możliwe jest wyodrębnienie rozdziałów obejmujących uniwersalne zabawy, gry ruchowe i gry drużynowe z różnych krajów i regionów świata, których nie można przypisać do konkretnej dyscypliny sportowej, a także obejmujących gry terenowe.

Zgłoszenia gier i zabaw są przyjmowane do 15 sierpnia 2019.