Amor i Psyche - koncert urodzinowy UAM

Czym byłby 7 maja bez Koncertu Majowego? W dzień 101 urodzin Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachęcamy do słuchania muzyki w nieco zmienionej formie - online. 

Koncert Amor i Psyche
Koncert Amor i Psyche

Pod adresem https://youtu.be/JOGhWJ0upZg o godz. 18:00 rozpocznie się koncert "Amor i Psyche" - utwór finałowy UniversitasCantat 2017 przygotowany przez prof. Krzysztofa Szydzisza wraz z połączonymi chórami biorącymi udział w festiwalu. Koncert opatrzony będzie okolicznościowym słowem wstępnym rektora. 

wideo

- Przenieśmy się w muzyczną podróż i, pozostając w swoich domach, przed ekranami, tęskniąc za wnętrzem i akustyką naszej Auli, a przede wszystkim za bezpośrednim kontaktem ze sobą, wysłuchajmy koncertu. Niech to, co niewyrażalne słowem, dopełni muzyka - mówi rektor, prof. Andrzej Lesicki. 

To właśnie 7 maja 1919 roku odbyła się pierwsza inauguracja Wszechnicy Piastowskiej - dzisiejszego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwykle w tych dniach społeczność uczelni radośnie świętuje i upamiętnia wydarzenia związane z początkiem uniwersytetu. W minionym roku UAM wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetem Przyrodniczym i Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego hucznie obchodziłyjubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.