Forum Rozwoju Miast 2020 - ruszyła rejestracja

Ruszyła rejestracja na Forum Rozwoju Miast. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa - podczas pierwszych dwóch dni będzie można wziąć udział w debatach i prelekcjach online oraz posłuchać zaproszonych gości z całego świata. Trzeci dzień to konferencja na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym, w jakie umiejętności warto wyposażyć młodych, aby byli aktywnymi i wrażliwymi obywatelami świata - grafika artykułu
Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym, w jakie umiejętności warto wyposażyć młodych, aby byli aktywnymi i wrażliwymi obywatelami świata

Aby wziąć udział w wydarzeniach, jakie odbędą się 21-22 października, podczas pierwszych dwóch dni Forum Rozwoju Miast, trzeba się zarejestrować - można to zrobić poprzez stronę internetową: frmlive.pl. Zapisy na trzeci dzień nie są wymagane.

21 października, czyli pierwszy dzień Forum Rozwoju Miast 2020 poświęcony będzie przede wszystkim bezpieczeństwu na miejskich ulicach. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o tym, jak uzyskać maksimum bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu w mieście i jaką rolę w tym procesie mogą mieć mieszkańcy. Wzorem do naśladowania może być norweski ideał "Wizji zero", czyli skutecznej strategii redukowania liczby wypadków w ruchu drogowym: w 2019 roku na jezdniach tego kraju nie zginęło ani jedno dziecko. O tym, jak udało się osiągnąć ten cel, opowie Christoffer Solstad Steen, starszy doradca Norweskiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego. Petra Jens, przedstawicielka Miasta Wiednia ds. Pieszych przybliży projekt "Ulice szkolne", dzięki któremu uczniowie mogą bezpiecznie korzystać z przestrzeni publicznej w otoczeniu szkoły, integrując się poprzez wspólne chodzenie lub dojeżdżanie do niej rowerem lub hulajnogą.

Drugi dzień Forum, 22 października, upłynie pod hasłem "Kompetencje XXI wieku". Uczestnicy rozmawiać będą o nowych umiejętnościach, niezbędnych w szybko zmieniającym się świecie i spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała praca za 10 czy 20 lat oraz kto może tworzyć przyjazne i bezpieczne miasto dla ludzi? 

Wśród mieszkańców miast na świecie rośnie również świadomość konieczności ochrony środowiska. Dlatego trzeciego dnia wydarzenia, 23 października, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się Poznański Dzień Energii. To czas na dyskusję nad bezpieczeństwem energetycznym miast i zarządzania energią w niedalekiej przyszłości. Mowa będzie m.in. o odnawialnych źródłach energii czy możliwości wykorzystania odpadów do celów energetycznych.

Więcej informacji o wydarzeniu: forumrozwojumiast.poznan.pl

AW

sieci społecznościowe