Celem projektu "Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!" była popularyzacja ekoinnowacyjności rozumianej jako uwzględnianie aspektów związanych z ochroną środowiska w doskonaleniu istniejących produktów i technologii lub tworzeniu nowych.
Do zadań projektu należało m.in.:
działanie na rzecz wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie procesu tworzenia ekoinnowacji oraz ich znaczenia w rozwoju kraju i gospodarki,
promowanie ekoinnowacji jako szansy na wprowadzenie w życie zasad zrównoważonego rozwoju,
uświadamianie przedsiębiorców w zakresie korzyści związanych z prowadzeniem działalności w zgodzie ze środowiskiem,
nawiązywanie współpracy pomiędzy nauką a biznesem w zakresie ekoinnowacyjności,
prezentowanie sukcesów w zakresie tworzenia ekoinnowacji.
Podsumowaniem kampanii "Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!" będzie konferencja "EVENT o EKOinnowacjach", która odbędzie się 24 i 25 listopada 2015 (godz. 10:00-15:00, aula UEP, al. Niepodległości 10). W trakcie konferencji poruszone zostaną tematy związane z ekoinnowacjami - uczestnicy spotkania dowiedzą się o możliwościach rozwoju zawodowego w branży związanej z ochroną środowiska (tzw. zielone kołnierzyki), sposobach pozyskania środków na finansowania działalności ekoinnowacyjnej oraz o pomiarach efektywności środowiskowej i ocenie projektów w zakresie ekoinnowacji. Zaprezentowane zostaną również przykłady ekoinnowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach oraz wyniki badań dotyczących podejścia polskich konsumentów do ekoinnowacji.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa ekoinnowacyjnych przedsiębiorstw i jednostek proinnowacyjnych, a także pomysłów oraz rozwiązań ekokreatywnych studentów i absolwentów, którzy wzięli udział w konkurach zorganizowanych w ramach kampanii "Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!".