Kto zbuduje najlepszy rower z drewna?

Trwa V edycja konkursu "Zbuduj Rower z Drewna". Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku i organizuje go Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Konkurs "Zbuduj Rower z Drewna" - grafika artykułu
Konkurs "Zbuduj Rower z Drewna"

"Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży" - mówi Maciej Marecki, Prezes Koła Naukowego Technologów Drewna (KNTD). - "Ale ta edycja na pewno będzie różniła się od pozostałych, gdyż cały konkurs będzie odbywał się całkowicie online, a prezentacja rowerów oraz ogłoszenie wyników transmitowane będzie 11 czerwca 2021". Uczestnikami konkursu mogą być w szczególności uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół wyższych oraz doktoranci, ale do udziału zaprasza się wszystkich zainteresowanych.

Zasady udziału w konkursie:

  • Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonany rower z drewna.
  • Rower musi posiadać, co najmniej ramę wykonaną z drewna lub/oraz materiałów drewnopochodnych.  
  • Pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. 
  • Rower musi spełniać jedną z dwóch funkcji: 
    • funkcję transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni,
    • funkcję treningową, czyli rower może służyć do treningów jako tzw. rower stacjonarny.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uiszczenie wpłaty w wysokości 50 złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2021 roku na adres e-mail: konkursrowerzdrewna@gmail.com

Karty zgłoszeniowe, regulamin oraz niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP: 
https://wltd.up.poznan.pl/pl/blog/v-edycja-konkursu-zbuduj-rower-z-drewna

sieci społecznościowe