Noc Naukowców

Do późnych godzin wieczornych będą dziś tętnić życiem poznańskie uczelnie i placówki naukowo-badawcze. Przed nami kolejna Noc Naukowców.

Noc Naukowców 2019
Noc Naukowców 2019

Jak co roku w programie Nocy Naukowców znalazło się kilkaset wykładów, prezentacji warsztatów. Na większość z nich nie ma już niestety wolnych miejsc (rekrutacja prowadzona była przez ostatnie trzy tygodnie).

A w programie znalazły się między innymi wykłady na temat: czy można uzyskać prąd z ziemniaka, jak działa robot podwodny, co żyje w kropli wody z jeziora, jakie zjawiska fizyczne towarzyszą koncertowi rockowemu oraz starożytność a Gwiezdne Wojny i co mówi o tobie charakter pisma.

W organizację Nocy Naukowców zaangażowały się: Politechnika Poznańska Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

W związku z organizacją Noc Naukowców uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa łącząca Kampus Warta Politechniki Poznańskiej, Kampus Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.