Noc Naukowców 2020

W tym roku Noc Naukowców będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się całkowicie w wersji online. 27 listopada, od godz. 16:00 do 22:00 organizatorzy zapraszają do Studia Nocy Naukowców, gdzie będzie można obejrzeć pokazy LIVE z zakresu nauk technicznych, humanistycznych, przyrodniczych i ekonomicznych.

Noc Naukowców 2020 - grafika artykułu
Noc Naukowców 2020

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie w całej Europie odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers' Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Uczestników czeka noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów.

27 listopada w godz. 16.00 - 22.00, będzie można oglądać "Telewizję Nocy Naukowców", której centralnym elementem będzie Studio Nocy Naukowców, relacjonujące na żywo to, co będzie się działo na 8 kanałach tematycznych live naszych Partnerów. Będą pokazy ze wszystkich dziedzin, które reprezentują instytucje biorące udział w Nocy Naukowców, czyli nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze i ekonomiczne.

sieci społecznościowe