Popularyzator Nauki 2019 - konkurs dla naukowców

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń w 15. edycji konkursu "Popularyzator Nauki". Konkurs skierowany jest do osób, zespołów, mediów oraz instytucji popularyzujących naukę. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia.

Popularyzator Nauki 2019 - konkurs dla naukowców - grafika artykułu
Popularyzator Nauki 2019 - konkurs dla naukowców

Celem konkursu jest uhonorowanie osób, zespołów osób i instytucji, które popularyzują naukę. Nagrodę uzyskują ci, którzy pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze laureata Nagrody Głównej. To najbardziej prestiżowe w konkursie wyróżnienie przyznane zostanie osobie, zespołowi albo instytucji, która promuje naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie.

Przyznane też będą nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media.

Konkurs organizowany jest od 2005 roku przez portal Nauka w Polsce Fundacji Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia 2019. Zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas finałowej gali, która odbędzie się w końcu lutego 2020.

Przypomnijmy, że jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu, w kategorii Zespół, zostało działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza Koło Miłośników Języka Papillon - którego działania koncentrują się wokół poszerzania świadomości społeczeństwa na temat funkcjonowania osób głuchych w Polsce.

sieci społecznościowe