Poznański Salon Maturzystów 2022

W dniach 22-23 września br. przyszłoroczne maturzystki i maturzyści z woj. wielkopolskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o swoim egzaminie maturalnym i rekrutacji na studia w roku akademickim 2023/24. Z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" po raz 16. odbędzie się kampania "Salon Maturzystów Perspektywy", adresowana do uczennic i uczniów szkół średnich, którzy w maju 2023 r. będą zdawać egzamin maturalny.

grafika Poznańskiego Salonu Maturzystów 2022. Grafika przedstawia zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny w todze studenckiej i birecie, trzymającą przy oku lupę powiększającą. Grafika z nazwą Salony i datą napisana jest niebieskimi literami na żółtym tle. - grafika artykułu
Poznański Salon Maturzystów 2022

W programie tegorocznego Salonu tradycyjnie znajdą się prezentacje ekspertek i ekspertów OKE na temat matury, które co roku przyciągają tłumy. Przypomnijmy, że uczennice i uczniowie ostatnich klas liceów i techników muszą do 30 września złożyć deklarację maturalną, w której określają, jakie przedmioty zamierzają zdawać na majowym egzaminie. Wybór powinien być skoordynowany z planowanymi studiami. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz poznać ofertę studiów i zasady rekrutacji na następny rok akademicki. Dlatego w progamie przewidziano również prezentacje oferty studiów poznańskich uczelni. Równocześnie w strefie wystawców uczennice i uczniowie będą mogli odwiedzić stoiska uczelni i porozmawiać z ich przedstawicielami. Ponadto na stronie internetowej Salonu znajduje się odnośnik do miejskiej strony www.poznanprzyciaga.pl, prezentującej ofertę Poznania dla przyszłych studentek i studentów. W ramach Salonu zaplanowano także rozmowy z ekspertkami i ekspertami doradzającymi jak budować ścieżkę edukacji i kariery.

- Po dwóch latach organizowania Salonu online, powracamy do sprawdzonej i oczekiwanej przez wszystkich formuły tradycyjnych targów edukacyjnych - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca idei Salonu Maturzystów. - W tym roku skupimy się na zmianach w maturze od 2023 roku, która będzie zdecydowanie trudniejsza, przygotowaniach do tego egzaminu oraz na pomocy w podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze kierunku studiów i uczelni.

Poznański Salon Maturzystów 2022 odbędzie się w dniach 22-23 września2022 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, w godz. 9:00-15:00. Wstęp jest wolny, jednak udział w programie wymaga rejestracji. Rejestracja na salon odbywa się poprzez stronę: www.salonmaturzystow.pl/poznan

Patronat honorowy nad tegorocznym Salonem Maturzystów sprawują: Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).  Udział w Komitecie Honorowym Poznańskiego Salon Maturzystów 2022 potwierdzili: prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski - Rektor Politechniki Poznańskiej, Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania, Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Michał Zieliński - Wojewoda Wielkopolski, Marcjanna Klessa- Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz Robert Gaweł -Wielkopolski Kurator Oświaty.

Oprócz poznańskiego wydarzenia Salon odbędzie się jeszcze w 13 największych ośrodkach akademickich: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Gliwicach (zamiennie z Katowicami), Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Olsztynie, Bydgoszczy i Łodzi.

sieci społecznościowe