Rośnie Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP

Już od sześciu miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, mimo niesprzyjającej aury postępy są zgodne z przyjętym harmonogramem.

CUE - grafika artykułu
CUE

Budynek powstaje przy ul. Towarowej w sąsiedztwie istniejącego już obiektu uczelni. W Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych znajdować się będą duże sale wykładowe, laboratoria, sale dydaktyczne oraz parking podziemny, który pomieści około 100 samochodów. Nowy budynek UEP swoim wyglądem i fasadą będzie nawiązywał do otaczającej go zabudowy.

Obecnie trwają prace zbrojarskie i betoniarskie związane z wykonaniem słupów i ścian żelbetowych na najniższej kondygnacji, oraz pierwszego stropu pomiędzy kondygnacjami na poziomach parkingu podziemnego - mówi Iwona Gryska-Robaszkiewicz z Działu Technicznego UEP - Trwają także przygotowania do wykonania pierwszych ścian z tzw. "betonu architektonicznego", zaprojektowanego m.in. dla klatek schodowych oraz ścian w audytoriach.

Stawianie pierwszych ścian poprzedzone zostało wykonaniem płyty fundamentowej o grubości 80 cm na dnie przygotowanego wykopu. Przed wykonaniem płyty fundamentowej, wybrana została ziemia z wnętrza konstrukcji wydzielonej ścianami szczelinowymi. Ten żmudny etap prac wykonywany był w grudniu i styczniu br. W styczniu br. wykonane zostały także prace związane z instalacjami: przyłącze wodociągowe i odcinek wodociągu w ulicy Towarowej, fragment instalacji odwadniającej - drenażu oraz kanalizacji deszczowej.

W trakcie wykonywania prac ziemnych sprawowany był nadzór archeologiczny - mówi Iwona Gryska-Robaszkiewicz z Działu Technicznego UEP - Na szczęście na terenie budowy nie czekała na nas żadna niespodzianka w postaci obiektów mogących podlegać ochronie archeologicznej.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na  październik 2014 r.