Ruszyły zapisy na jubileuszowy bieg Ekonomiczna Piątka

Można się już zapisywać na 10. jubileuszowy bieg Ekonomiczna Piątka, który jak co roku odbędzie się na trasie wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W tym roku w biegu weźmie udział 800 biegaczy. Zapisywać się można do 25 marca. Bieg ma również wymiar biegu 100-lecia AZS Poznań i Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 5 km.

poprzednia edycja biegu
poprzednia edycja biegu

Tegoroczny bieg odbędzie się 29 marca o godz. 12.00. W poprzednich edycjach gośćmi honorowymi biegu byli olimpijczycy: m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, Patrycja Wyciszkiewicz - nasza wykładowczyni i olimpijka z Londynu, Małgorzata Sobańska - rekordzistka Polski w  biegu maratońskim. W biegach brali także udział prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prorektor Politechniki Poznańskiej Stefan Trzcieliński oraz senator RP Piotr Gruszczyński.   

Obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest najbardziej rozbieganą uczelnią w kraju. Regularnie na zawodach biegowych startują: były Rektor UEP prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. dr hab. Cezary Kochalski - członek Komisji Nadzoru Finansowego, którzy są zrzeszeni w Klubie Biegacza UEP, któremu przewodzi dr hab. Waldemar Budner, prof. nadzw. UEP. W biegu mogą wziąć udział nawet niedoświadczeni biegacze, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, gdyż dystans 5 kilometrów jest przyjazny również dla tych, którzy nie są jeszcze wprawnymi biegaczami. Bieg rozgrywany jest w formule otwartej dla wszystkich chętnych.