"Silent Night" na Starym Rynku

Już po raz piąty poznaniacy i obcokrajowcy mieszkający w Poznaniu spotkali się na schodach ratusza, żeby wspólnie zaśpiewać znaną na całym świecie kolędę "Cicha noc".

"Silent Night" na Starym Rynku
"Silent Night" na Starym Rynku

Ideą "Silent Night" jest wspólne wykonanie kolędy w różnych wersjach językowych. Podczas Betlejem Poznańskiego na Starym Rynku świąteczną pieśń można było usłyszeć m.in. w języku polskim, hiszpańskim, niemieckim, angielskim, ukraińskim oraz japońskim.

Do kolędników przyłączyła się zastępczyni prezydenta Poznania, Katarzyna Kierzek-Koperska. - Przedświąteczne spotkanie i wspólne śpiewanie "Cichej nocy" w wielu językach to już nasza tradycja. Poznań jest miastem przyjaznym dla wszystkich. Chcemy, żeby każdy czuł się tu jak u siebie w domu i razem z nami obchodził ten radosny okres, jakim są święta Bożego Narodzenia - powiedziała zastępczyni prezydenta miasta.

Kolęda "Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. Jej pierwsze wykonanie miało miejsce podczas pasterki w austriackim Oberndorf bei Salzburg w 1818 roku.

Po kolędowaniu przyszedł czas na złożenie sobie świątecznych życzeń i połamanie się opłatkiem. Dopełnieniem wieczoru była impreza "Silent Disco".

JZ