Socjologowie z UAM badają czas pandemii

Czy podczas pandemii niepokoimy się o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych? Czy częściej gramy w planszówki? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu? Odpowiedzi na te pytania pomogą socjologom z UAM w naukowej obserwacji obecnej rzeczywistości.

ankiety UAM
ankiety UAM

- Socjologiem się jest, a nie bywa - podkreślają uniwersyteccy naukowcy - Dlatego w obliczu trosk i niepewności, mimo wielu nowych wyzwań i obowiązków, cześć pracowników i doktorantów stara się na bieżąco gromadzić informacje na temat radzenia sobie ludzi w tych niecodziennych okolicznościach - wyjaśniają.

Na stronie Wydziału Socjologii http://socjologia.amu.edu.pl/new/aktualnosci/socjologia/445-ankiety-dotyczace-pandemia-wirusa-sars-cov-2

dostępne są dwie ankiety: dotycząca życia codziennego oraz na temat opinii i postaw Polaków wobec koronawirusa. W pierwszej znajdują się pytania o nasze codzienne czynności i zmiany z nimi związane, a także prośba o ocenę naszych odczuć czy zachowań innych ludzi. Druga ankieta zawiera kilka pytań na temat sytuacji gospodarczej oraz działania państwa w obliczu pandemii.

Ankiety może wypełnić każdy, są całkowicie anonimowe. Wyniki zostaną wykorzystane zbiorczo w postaci obliczeń statystycznych oraz publicznie udostępnione.