Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego lecą do Doliny Krzemowej

Za nami kolejna edycja konkursu EnactusPoland, w której zwycięski zespół - studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania - przedstawił projekt WaterFilter, czyli innowacyjny filtr do wody. Ma on zapewnić czystą wodę, wolną od farmaceutyków oraz innych niebezpiecznych substancji, obecnych w wodzie. Projekt wybrany został przez 150 jurorów będących prezesami i członkami zarządów największych firm w Polsce. Dzięki tej wygranej laureaci będą reprezentować Polskę na Enactus World Cup w San Jose w USA, we wrześniu tego roku. Wyjazd studentów do USA został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania.

Zespół Enactus UEP
Zespół Enactus UEP

Enactus to międzynarodowy program łączący świat akademicki ze światem biznesu. Studenci wspierani przez środowisko biznesowe i uczelnie tworzą start-up'y społeczne. W ramach programu Enactus studenci tworzą zespoły, a następnie, z pomocą opiekuna naukowego oraz doradców biznesowych, planują i realizują projekty o charakterze biznesowym, adresowane do społeczności lokalnych. Drużyny Enactus wypracowują, rozwijają i wdrażają długookresowe strategie rozwoju, zarówno swojego zespołu, jak i prowadzonych inicjatyw, tak by przynosiły stabilne, trwałe efekty i funkcjonowały "samodzielnie". W Polsce Enactus współpracuje z 14 największym ośrodkami akademickimi.

Zespół Enactus UEP powstał we wrześniu 2016 roku. Obecnie składa się z 36 zmotywowanych i pełnych energii członków, którzy wierzą, że ich działania przyczyniają się do poprawy warunków środowiskowych i społecznych. Swoją misję aktualnie realizują poprzez 5 projektów kolejno związanych z wodą, plastikiem, odpowiedzialną konsumpcją, zapobieganiu depresji oraz bezpieczeństwa na drodze.

Enactus World Cup jest częścią światowego wydarzenia, w którym biorą udział reprezentanci 37 państw. 72 tysiące studentów walczy o tytuł championa - najlepszego z najlepszych. Stawka jest wysoka, bowiem wygrana otwiera furtkę do kariery w najbardziej znanych, prestiżowych organizacjach z całego świata. Ale również pozwala na jeszcze prężniejszy rozwój prezentowanego projektu oraz jego zaistnienie na arenie międzynarodowej.

Aby pokryć koszty tego wyjazdu nasi studenci potrzebują odpowiedniego wsparcia finansowego, które pozwoli reprezentantom organizacji zaprezentować swój pomysł przed liderami światowego biznesu. Pomysłodawców projektu można wspierać na różne sposoby. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej enactusuep.pl, aby dowiedzieć się więcej.