"Studenckie Śniadania" zachęcają do studiowania w Poznaniu

Jak żyje się w mieście akademickim? Co mają do zaoferowania szkoły wyższe w stolicy Wielkopolski? Dlaczego wybrali akurat tę uczelnię oraz kierunek? Na te i inne pytania w piątek odpowiedzieli studenci poznańskich uczelni podczas pierwszej transmisji z cyklu "Studenckie Śniadania". Organizatorzy zapowiadają kolejne.

"Studenckie Śniadania" - grafika artykułu
"Studenckie Śniadania"

W tym roku kandydaci na studia mieli często okazję zwiedzać swoją przyszłą uczelnię on-line. Kolejny pomysł to akcja "Studenckie Śniadania". Jest to cykl transmitowanych w mediach społecznościowych spotkań, skierowany do kandydatów na studia. Pierwszy live odbył się w piątek, 17 lipca z placu Wolności. Można było go oglądać m.in. na fanpejdżach fundacji Jeden Uniwersytet, Miasta Poznań czy Poznań Przyciąga.

Studenci poznańskich uczelni opowiedzieli o swoich doświadczeniach, możliwościach pracy, stażu i rozwoju, które oferuje im Poznań, a także podzielili się wiedzą i refleksjami dotyczącymi wybranego przez nich kierunku czy uczelni.

W planach są kolejne transmisje, tym razem będą one prowadzone z terenu zaangażowanych w akcję uczelni. "Studenckie Śniadania" można śledzić na Facebooku fundacji Jeden Uniwersytet. Tam też organizatorzy zapowiedzą następne spotkania.
W akcji udział biorą studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytet SWPS, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Collegium Da Vinci.

Organizatorem akcji jest fundacja Jeden Uniwersytet oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich. Partnerem cyklu jest Miasto Poznań. 

JZ

sieci społecznościowe