Studenckie Śniadanie dla kandydatów na studia w Poznaniu

Studenci i studentki poznańskich uczelni będą odpowiadać na pytania chętnych do studiowania w Poznaniu. Fundacja Jeden Uniwersytet wraz z Porozumieniem Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich zaprasza w piątek 17 maja o godz.10.00  na live z Placu Wolności.

Studenckie śniadanie - grafika artykułu
Studenckie śniadanie

Tegoroczna rekrutacja przebiega w wyjątkowych warunkach. Kandydaci na studia najczęściej nie mieli okazji zwiedzić swojej przyszłej uczelni lub wziąć udziału w stacjonarnych Drzwiach Otwartych. Stąd pomysł na akcję "Studenckie Śniadania" z udziałem studentów publicznych i niepublicznych uczelni. Live transmitowany będzie na profilach Miasta Poznania oraz Fundacji Jeden Uniwersytet na Facebooku.

W akcji udział wezmą studenci m.in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Collegium Da Vinci. 

Poznańscy studenci i studentki odpowiedzą na pytania o swoje miejsce w przestrzenie miejskiej, możliwości pracy, staży i rozwoju, które oferuje im Poznań, a także podzielą się wiedzą i refleksjami dotyczącymi swojego kierunku i uczelni.

sieci społecznościowe