"Study in Poznań" na edukacyjnych targach w Gruzji

Delegacja  z poznańskich uczelni (Collegium da Vinci i Politechnika Poznańska) oraz Urzędu Miasta Poznania reprezentują Poznań na targach edukacyjnych "International Fair for Overseas Studies" w stolicy Gruzji - Tbilisi. 

Poznańska delegacja
Poznańska delegacja

W dniach 22-23 lutego 2019 r. grupa z Poznania prezentuje ofertę naszego miasta wśród gruzińskiej młodzieży. Poza udzielaniem informacji w ramach stoiska "Ready! Study! GO! Poland", zarządzanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, delegacja "Study in Poznań" wzięła udział w spotkaniach B2B z przedstawicielami gruzińskich uczelni.

W Polsce studiuje obecnie około 300 studentów i studentek z Gruzji. W Poznaniu liczba studiujących osób z tego kraju systematycznie wzrasta. Największą popularnością wśród młodych Gruzinek i Gruzinów odwiedzających poznańskie stoisko cieszą się kierunki techniczne, informatyczne oraz ekonomiczne. - Gruzińska młodzież bardzo często pyta o studia na kierunku management i architektura - mówi Julia Krawcowa z poznańskiego Collegium da Vinci. - Dużo osób odwiedzających targi chce wiązać swoją przyszłość  z informatyką czy programowaniem, dlatego oferta poznańskich uczelni, gdzie mogą studiować te kierunki na najwyższym poziomie jest dla nich bardzo interesjąca - dodaje Olga Vakhrina z Politechniki Poznańskiej. 

Młode Gruzinki i Gruzinów do podjęcia studiów w Polsce skłania również dedykowany osobom z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy oraz państw Azji Centralnej Program Stypendialny im. Stefana Banacha (http://buwiwm.edu.pl/program-stypendialny-im-s-banacha/) dostępny dla osób na studiach II i III stopnia, który umożliwia podjęcie studiów na kierunkach ścisłych i przyrodniczych.

Więcej na temat programów stypendialnych: http://go-poland.pl/scholarships-students-eastern-partnership-and-post-soviet-countries