Stypendia na roczne studia w partnerskim mieście Shenzhen (Chiny)

W 2013 roku z okazji 20. rocznicy współpracy z Poznaniem, Miasto Shenzhen przyznało 2 stypendia Shenzhen Universiade International Scholarship Foundation na roczne studia w Shenzhen dla przedstawicieli Poznania. Wydział Neofilologii UAM rozpoczął nabór 21 lutego. Chętni mogą się zgłaszać do 17 marca 2014.

Shenzen
Shenzen

O stypendia mogą ubiegać się studenci (począwszy od 1. roku) oraz absolwenci studiów wyższych, pragnący studiować język i kulturę Chin w Shenzhen, partnerskim mieście Poznania. Zgłaszający muszą się wykazać znajomością języka chińskiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie i życie codzienne w Shenzhen (priorytetowo potraktowane zostaną aplikacje osób znających zarówno język chiński jak i angielski).

Pełen program studiów realizowany jest od września 2014 roku do lipca 2015 roku

Shenzhen położone jest w południowo-wschodnich Chinach, w prowincji Guangdong i graniczy bezpośrednio z Hongkongiem. Prawa miejskie otrzymało w 1979 roku a rok później utworzona została tu pierwsza chińska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Shenzhen jest nowoczesną metropolią, prężnym chińskim ośrodkiem przemysłowym i naukowo - technicznym z sektorem zaawansowanych technologii. Poznań i Shenzhen współpracują jako miasta partnerskie od 1993 roku.