Sylwester Miejski 2019

Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski i Brodka wystąpią w noc sylwestrową na poznańskim placu Wolności dla kilkunastu tysięcy osób.

Sylwester Miejski 2019
Sylwester Miejski 2019

Krzysztof Zalewski pojawi się na scenie o godz. 23:20. Gościnnie towarzyszyć mu będzie Brodka. Ta dwójka artystów, wraz z towarzyszącymi im muzykami, zapewnią mieszankę solidnego pop-rockowego grania i przygotują zgromadzoną publiczność na przywitanie 2020 roku.

Kamil Bednarek rozbuja z pewnością poznańską publiczność rytmami reggae. Jego występ rozpocznie się pół godziny po północy.

Od godziny 22, a także w przerwach pomiędzy koncertami, o klimat wydarzenia i muzyczną oprawę zadba czołówka polskich dj-ów: Neevald, Bartes oraz Matthew Clarck. Sylwestra ubarwią również: Banan on Sax oraz wokalnie: Kasia Malenda i John James.

Chwilę przed północą, o 23:59, ze sceny będzie można usłyszeć życzenia noworoczne, a o północy odbędzie się na kilkuminutowy, bezpieczny pokaz pirotechniczny.

W zeszłorocznej imprezie wzięło udział 12 tysięcy poznaniaków. W tym roku Estrada Poznańska przewiduje podobną frekwencję.

Na plac Wolności przyjść będzie mógł każdy. Organizatorzy zapewniają bezpieczną, taneczną zabawę dla całej rodziny.

Żeby wejść na teren imprezy trzeba będzie posiadać specjalne opaski. Są one darmowe i można je odbierać w punktach informacji turystycznych na Starym Rynku i dworcu Poznań Główny oraz w Centrum Informacji Kulturalnej. Będzie je też można otrzymać 31 grudnia przy wejściu na plac Wolności od godz. 20:00.

Impreza rozpocznie się o 22:00, natomiast bramy otwarte zostaną już dwie godziny wcześniej. Bawić się będzie można do 2:00.

Wejścia na teren wydarzenia znajdują się:

- przy ul. plac Wolności od budynku Arkadii

- przy Al. Marcinkowskiego od strony ul. Padarewskiego

- przy Al. Marcinkowskiego od strony hotelu Rzymskiego

Informacje komunikacyjne

Ruch tramwajowy przy placu Wolności będzie zamknięty od godz. 17:00. Tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13, 16 i 201 kursujące w kierunku ul. Gwarnej i mostu Teatralnego pojadą trasami objazdowymi. Nocna linia 201 jeździć będzie co 10 minut.

W związku z "Sylwestrem Miejskim 2019" wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu od 31 grudnia 2019 r., od godz. 18:00 do 1 stycznia 2020 r., do godz. 3:00. W tym czasie zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną:

- pl. Wolności i ul. 27 Grudnia na wysokości placu;

- ul. Nowowiejskiego od ul. 23 Lutego do pl. Wolności;

- Al. Marcinkowskiego od ul. 23 Lutego do pl. Wolności (z wyjątkiem dojazdu do parkingu podziemnego);

- Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do pl. Wolności;

- ul. Podgórna od pl. Wiosny Ludów do Al. Marcinkowskiego;

- ul. Paderewskiego.

Objazd wytyczono ulicami: Krysiewicza, Ogrodową, al. Niepodległości, Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego, 3 Maja.

W związku z obowiązującym od 31 grudnia od godz. 8:00 do 1 stycznia do godz. 6:00 zakazem parkowania w rejonie budynku "Arkadii" na pl. Wolności prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem.