Taniec z AWF

W najbliższą niedzielę, tj. 26 stycznia w poznańskim Centrum Kultury Akademickiej AWF "TROPS" odbędzie się kolejny z cyklu eventów tanecznych Contestporary, organizowanych przez Kompanię Tańca AWF Poznań. 
W budynku głównym AWF, 24 stycznia studenci zaprezentują autorskie etiudy w różnych gatunkach i stylach tanecznych, wieńcząc tym zimowy semestr zajęć.

pokazy wieńczące semestr
pokazy wieńczące semestr

Nazwa wydarzenia pochodzi od słów contemporary i contest (współczesny i zawody). Chodzi o połączenie współczesnych form tańca z elementem konfrontacji ze sobą uczestników eventu.  Zaproszeni są wszyscy, którzy tańczą, np. balet, hip-hop, floor work. - W Contestporary mile widziany jest każdy styl, który powstał współcześnie - tak, by cała przestrzeń została wypełniona czystą miłością do tańca - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Eliminacje do bitew odbędą się w formie wspólnego jamu, żeby każdy czuł się komfortowo. Z grona jamujących jury, w którym zasiadają najczęściej pedagodzy kierunku Taniec w kulturze fizycznej w AWF Poznań, wyłoni top16, którzy staną ze sobą do walk. Wśród jurorów bywają m.in. Paweł Malicki, Alfredo Garcia, Joanna Borowiec, Paulina Wycichowska. 26 stycznia w jury będą Agnieszka Noster, Gregory Kuciak, Patryk Jarczok. Walki odbywają się jeden na jednego i kończą na wyłonieniu przez sędziów najlepszego tancerza. Osoby, które myślą o studiach w AWF Pozna na kierunku Taniec w kulturze fizycznej, mogą w luźnej, przyjaznej atmosferze zaprezentować się i porozmawiać z pedagogami o studiowaniu tańca. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu. Od października Contestporary odbywa się raz w miesiącu pod dowodzeniem Mileny Chwiłki z Kompanii Tańca AWF Poznań. Na maj planowany jest wielki finał.

PLAN::
18:00 Start jamu
19:00 Start jamu z eliminacjami
20:10 Bitwy
21:45 - 23:00 Jam
Wstęp: 10 zł.

24 stycznia studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu pokażą m.in. taniec współczesny, taniec ludowy, belly dance czy vogue. Każdej z prezentowanych choreografii towarzyszyć będzie krótkie edukacyjne wprowadzenie przygotowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań przy Katedrze Tańca i Gimnastyki, które jest organizatorem wydarzenia wieńczącego koniec semestru. 
Wszystkich miłośników tańca i wiedzy o tańcu zapraszamy o godz. 17:30 do auli AWF w Budynku Głównym, ul. Królowej Jadwigi 27/39. Wstęp wolny.