Komunikaty

pagina

Studia

Pominąłeś menu

menu

Tytuł Doktora Honoris Causa dla Julii Hartwig

Julia Hartwig - wybitna poetka, tłumaczka i eseistka odbierze tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uroczystość odbędzie się 2 lutego 2015 o godz. 12:00 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus.

Julia Hartwig - grafika artykułu
Julia Hartwig

Julia Hartwig jest autorką ponad 20 tomików poetyckich, niezliczonych szkiców, esejów reportaży, dzienników podróży, a także dwóch monografii (Guillame'a Apollinaire'a i Gérarda de Nervala). Przełożyła kilkadziesiąt dzieł poetyckich i prozatorskich z języka francuskiego i angielskiego.

Uroczystość nadania tytułu Julii Hartwig odbędzie się 2 lutego 2015 w Auli Lubrańskiego Collegium Minus. Dzień później, 3 lutego 2015 roku o godz. 18.00, Julia Hartwig spotka się z czytelnikami i miłośnikami jej twórczości w Bibliotece Raczyńskich. Spotkanie poprowadzi prof. Ryszard K. Przybylski.

Załączniki

Do góry