Uniwersytet Otwarty UAM - nowa oferta

Uniwersytet Otwarty UAM przygotował ofertę na rok akademicki 2020/2021. Lista dostępnych kursów będzie dostępna na stronie Uniwersytetu od 18 września. O zakwalifikowaniu się na kurs zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Uniwersytet Otwarty UAM - grafika artykułu
Uniwersytet Otwarty UAM

Zapisy będą trwały do 5 października, termin dotyczący niektórych kursów może zostać przedłużony do 12 października. Zajęcia rozpoczną się po 23 października. W trosce o bezpieczeństwo słuchaczy i wykładowców, które są dla organizatorów priorytetem, zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym.

Na zakończenie kursu każdy słuchacz otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyska dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia.

Inicjatywa przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16 roku życia aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Kursy odbywają się w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich,  a więc wykładów i ćwiczeń, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

Uniwersytet Otwarty UAM działa już 4 lata.  Pierwsze wykłady odbyły się 24 października 2016 roku. Uruchomiono wtedy 8 kursów dla ponad 200 słuchaczy. W następnych latach oferowano już 70-80 kursów rocznie, w których uczestniczyło ponad 1500 słuchaczy. Na przestrzeni 4 lat zorganizowano 276 kursów dla blisko 6 tysięcy słuchaczy. Przed pandemią na 69 kursów zapisało się rekordowe 2056 osób.

sieci społecznościowe