Webinary "Nauka z kulturą (fizyczną)"

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarach doktorantów AWF Poznań pn. "Nauka z kulturą (fizyczną)"  pod patronatem Dyrektora Szkoły Doktorskiej, prof. AWF dra hab. Krzysztofa Kusego.

na zdjęciu widać ręce osoby siedzącej przy biurku, oparte o klawiaturę laptopa. Widać rękawy koszuli w biało-niebiską kratkę. Na biurku na drugim tle widać kubek, książki i roślinę w czarnej doniczce. - grafika artykułu
Webinary "Nauka z kulturą (fizyczną)"

Celem godzinnych webinarów jest zaprezentowanie najnowszej wiedzy z zakresu nauk o kulturze fizycznej, a także pokazanie pasji i zainteresowań badawczych młodych naukowców w AWF. 

Spotkania będą transmitowane w czwartkowe popołudnia  na kanale Uczelni na platformie YouTube.

W najbliższy czwartek (1 grudnia, godz. 18.00), prelekcję pt. "Mikrobiota jelitowa i układ endokannabinoidowy - powiązania neuroimmunologiczne" wygłosi mgr Jakub Wiącek - neurobiolog, doktorant nauk o kulturze fizycznej w Zakładzie Żywności i Żywienia AWF w Poznaniu, autor i recenzent naukowy, wykładowca.

Na spotkaniu omówiona zostanie rola diety, bakterii jelitowych oraz metabolitów bakteryjnych w aktywacji układu endokannabinoidowego. Przedstawione zostaną mechanizmy, poprzez które układ pokarmowy wraz z kannabinoidowym modulują aktywność układów odpornościowego i nerwowego.

Link do transmisji: https://bit.ly/webinar_mikrobiota

Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/webinarynaukowe

Harmonogram webinarów:

01.12.2022, godz. 18.00

mgr Jakub Wiącek, "Mikrobiota jelitowa i układ endokannabinoidowy - powiązania neuroimmunologiczne"

12.01.2023, godz. 18.00              

mgr Natalia Główka, "Możliwości wykorzystania immunożywienia w sporcie i aktywności fizycznej"

02.02.2023, godz. 18.00              

mgr Mateusz Ludwiczak, "Czy wychowanie fizyczne może pomóc rozwiązywać dylematy moralne?" 

09.02.2023, godz. 18.00

mgr Tomasz Jankowiak, "Acute and Long-Term Modifications of Spinal MN Intrinsic Excitability and Synaptic Excitation by tsDCS in SOD1 G93A Mouse Model of ALS"

Zachęcamy do udziału studentów, doktorantów, wykładowców oraz wszystkie osoby zainteresowane nowościami ze świata nauki.