Wielkopolski Salon Maturzystów 2021

29 września br. odbędzie się Wielkopolski Salon Maturzystów 2021, przygotowany przez Wydawnictwo edukacyjne Perspektywy Press, we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wydarzenie, zaplanowane w formule online, przeznaczone jest dla uczniów i uczennic ostatnich klas liceów i techników, przygotowujących się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Wielkopolski Salon Maturzystów 2021 - grafika artykułu
Wielkopolski Salon Maturzystów 2021

W programie Salonu znajdą się prezentacje ekspertów OKE na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych na maturze oraz prezentacja oferty studiów uczelni z całej Polski, w tym z Poznania. W strefie EXPO uczniowie i uczennice będą mogli odwiedzić wirtualne stoiska uczelni i porozmawiać na czacie z ich przedstawicielami. Na stronie internetowej Salonu znajduje się także odnośnik do miejskiej strony www.poznanprzyciaga.pl, prezentującej ofertę Poznania dla przyszłych studentów i studentek.

Udział w Salonie jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać poprzez krótki formularz na stronie www.salonmaturzystow.pl/2021/salon/wielkopolski.

W dniu Salonu uczestnicy otrzymają link do transmisji - dzięki temu będzie można udostępnić transmisję grupie osób na dużym ekranie.

Ponadto uczniowie i uczennice będą mogli odbyć wirtualny spacer po stoiskach uczelni od godz. 9:00.

Zwiedzający otrzymają także Informator dla Maturzystów 2022 w formie e-booka.

sieci społecznościowe