Wykład otwarty "Praca nie jest towarem: przypadek pracy naukowej"

Centrum Badań Zaawansowanych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykład otwarty pt." Praca nie jest towarem: przypadek pracy naukowej", który wygłosi Prof. Alain Supiot. Wykład odbędzie się online 13 października 2021 r. o godzinie 16:00. Wykład będzie można obejrzeć tutaj

foto - grafika artykułu
Prof. Alain Supiot

Prof. Alain Supiot, prawnik specjalizujący się w prawie pracy jest emerytowanym profesorem Collège de France, założycielem Centrum Studiów Zaawansowanych w Nantes (Institut d'Etudes Avancées de Nantes), członkiem korespondentem British Academy, a także doktorem honoris causa Uniwersytetu w Louvain. W latach 1998-2000 przewodniczył Narodowej Radzie Francji dla Rozwoju Nauk Społecznych i Humanistycznych, od 2014 roku należy do Rady Strategicznej dla Badań Naukowych. Na świecie jest znany dzięki publikacjom takim, jak: "Krytyka prawa pracy", "Homo Iuridicus. Szkic o antropologicznym funkcjonowaniu prawa" oraz "Duch Filadelfii. Sprawiedliwość społeczna versus rynek totalny". 

Prof. A. Supiot uzyskał stopień licencjata z prawa w 1970 r. i z socjologii w 1972 r. Doktorat z prawa ukończył w 1979 r. na Uniwersytecie Bordeaux 1, we Francji; następnie: tytuł profesora (1980), członkostwo w Naukowym Instytucie Francji (Institut Universitaire de France; 2001, przewodniczący "Dogmatycznych podstaw prawa i więzi społecznych"), dr. honoris causa (Katolicki Uniwersytet w Leuven, w Belgii). Alain Supiot był profesorem na uniwersytecie w Poitiers i Nantes we Francji (UMR-CNRS 6028).

sieci społecznościowe