Wyniki V Biegu po schodach Collegium Altum

Zaledwie 91 sekund potrzebował na pokonanie 17 pięter zwycięzca V biegu po schodach Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Najszybciej dystans 373 schodów pokonał Adrian Bednarski z drużyny Piechotą po schodach / OSP.

Bieg po schodach Collegium Altum (foto: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
Bieg po schodach Collegium Altum (foto: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)

Kolejnych dwóch biegaczy miało stratę do lidera odpowiednio jednej i trzech sekund. Pierwszą kobietą na mecie była Ilona Gradus z czasem 1:58.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach imprezy odbyły się V Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz V Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach. Najlepszym biegaczem wśród wykładowców okazał się Rafał Wróbel z czasem 1:48. Spośród pań najszybsza była Baha Kalinowska-Sufinowicz z czasem 3:40. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Michał Gil (01:32), wśród studentek najlepsza była Weronika Kuchno (2:32).

Na trasie rywalizowali ze sobą również policjanci oraz strażacy, startując w 5. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem komendanta głównego policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka oraz w 3. Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Patronat honorowy objęli:

rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,

marszałek województwa wielkopolskiego,

prezydent miasta Poznania,

komendant główny policji.

Partnerem Biegu był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.