Z wyobraźnią zacznijmy nowy rok szkolny

Jaki efekt wywoła połączenie niewielkiej ilości stężonego kwasu siarkowego z alkoholem metylowym i manganianem potasu? Albo w jaki sposób ciekły azot reaguje z wrzątkiem? Pierwsze doświadczenie wywoła prawdziwa burzę z piorunami w probówce, a drugie...? Żeby się dowiedzieć warto wybrać się na Piknik z Wyobraźnią organizowany przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Piknik odbędzie się 7 września 2019 w siedzibie parku (ul. Rubież 46, godz. 10).

Z wyobraźnią zacznijmy nowy rok szkolny
Z wyobraźnią zacznijmy nowy rok szkolny

To już VI edycja Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Na co dzień PPNT zajmuje się innowacjami i tworzeniem technologii. Poprzez Piknik z Wyobraźnią chce przybliżyć swoim gościom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich.

Na VI Piknik z Wyobraźnią zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne, bo te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT. W specjalnych strefach goście Pikniku będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników Pikniku ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić.

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones.

Na miłośników sportu i gier (nie tylko komputerowych) czekają dodatkowe atrakcje a dla najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne. Co roku jeden z pracowników Data Center PPNT przygotowuje dodatkową atrakcję. Pierwsza była gra komputerowa, udoskonalana z każdą edycją Pikniku, drugi - dźwig rozwijający umiejętności zręcznościowe. W tym roku Tomek szykuje kolejną niespodziankę!

Nie zabraknie okularów wirtualnej rzeczywistości, dronów, elektrycznych pojazdów i wielu innych atrakcji! Piknik z Wyobraźnią to prawdziwe święto nauki dla całych rodzin.