Zaproszenie do ogólnopolskiej akcji ExcelDay 2020!

Jak co roku, na przełomie kwietnia i maja, Fundacja Rozwoju Talentów przygotowuje się do ogólnopolskiej akcji ExcelDay™. Pomimo trudnej sytuacji na świecie, w tym roku nie będzie inaczej! Wspierając kampanię #zostańwdomu, jednocześnie zachęca do rozwoju młodszego pokolenia poprzez wolontariat kompetencji, przy użyciu niezawodnych technologii.

ExcelDay 2020 - grafika artykułu
ExcelDay 2020

ExcelDay™ to zapoczątkowana w 2017 roku w Polsce idea społeczna, pomagająca studentom i absolwentom w zdobyciu oraz rozwoju kompetencji zawodowych niezbędnych do wejścia na rynek pracy. Doświadczeni na rynku pracy wolontariusze pokazują młodym ludziom praktyczne wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego. Wypełniają tym samym zdiagnozowaną lukę kompetencyjną.

Dzięki współpracy z firmą Microsoft kolejna edycja ExcelDay™ 2020 odbędzie się 14 maja br. w formie online. W tym celu wykorzystane zostanie narzędzie MS Teams, które pozwoli wszystkim wolontariuszom na połączenie się ze studentami internetowo i przeprowadzenie spersonalizowanych warsztatów z domu - do domu.

Z tego tytułu Fundacja rekrutuje wolontariuszy, którzy zechcieliby wesprzeć tegoroczną edycję swoja wiedza i doświadczeniem!

Ze swojej strony gwarantują oni pełne przygotowanie do przeprowadzenia takich warsztatów - wraz z poradami ekspertów w zakresie merytoryki i kompetencji szkoleniowych. Zapewniają także pełną organizację warsztatu, rekrutację studentów i przygotowanie techniczne. Microsoft Polska poprowadzi specjalne szkolenie na temat narzędzia MS Teams oraz zaprosi na szczególne warsztaty z najnowszych technologii AI. Na wszystkich wolontariuszy czekają także dodatkowe benefity w formie podziękowania za ich zaangażowanie.

Warsztaty ExcelDay™ 2020 są prowadzone w niewielkich grupach, na poziomie określonym przez prowadzącego je wolontariusza (od zupełnych podstaw obsługi programu, aż do skomplikowanych funkcji Excela). Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością wśród studentów z całej Polski!
Wspólnie możemy więcej - Rozwijajmy Talenty. Z misją!

sieci społecznościowe