Linie turystyczne

Od soboty, 29 kwietnia 2023 roku, na ulicach Poznania ponownie pojawią się historyczne autobusy. Tego dnia rozpocznie się sezon Poznańskich Linii Turystycznych 2023, który potrwa aż do 1 października. W tym roku start linii tramwajowych zaplanowany jest na sobotę 13 maja, wraz z otwarciem trasy tramwajowej przez ulice Fredry i Mielżyńskiego.

 • Tramwajowa linia turystyczna nr 0
  Tramwaje linii turystycznej numer 0 wyjechały na ulice miasta w 1999 roku. Od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz stolicy Wielkopolski - stając się atrakcją dla turystów, a także miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Poznania i ich rodzin. Na linii tramwajowej 0 pojawiać się będą tramwaje generacji "N" w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów i "helmuty", choć nie zabraknie okazji, aby przejechać się tramwajami 102Na oraz składem wagonów 105N.
 • Tramwajowa linia historyczna H
  W sezonie, przy sprzyjających warunkach pogodowych, będzie także uruchamiana tramwajowa linia historyczna H obsługiwana wagonem silnikowym Typu I z wagonem doczepnym Carl Weyer. Będzie ona specjalnie zapowiadana wraz z podaniem rozkładu jazdy.
 • Autobusowa linia turystyczna nr 100
  Autobus linii turystycznej pojawił się na trasie w 2005 roku. Obsługę autobusowej linii turystycznej stanowić będą przede wszystkim Ikarusy 260 i 280, czy Jelcz PR 110.
 • Autobusowa linia turystyczna nr 102
  Linia autobusowa nr 102 będzie funkcjonować tylko w soboty. Do obsługi tej linii jest dedykowany historyczny Jelcz 043, tzw. "Ogórek". Dzięki tej linii będzie można dojechać zarówno do Muzeum Broni Pancernej, jak i do Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII.

Bilety sprzedawane są przez obsługę wyłącznie w pojazdach kursujących na linii nr 0, 100 i 102 - płatność gotówką lub kartą płatniczą. Bilet jednodniowy na linie turystyczne nie jest ważny na pozostałych połączeniach ZTM i upoważnia do korzystania tylko z linii 0, 100 jak i 102 oraz - wsiadasz i wysiadasz na dowolnym przystanku.

Szczegóły na stronie MPK Poznań

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej