Propozycje dla grup zorganizowanych

Półkolonie letnie w Bramie Poznania -propozycja dla grup zorganizowanych

Wkrótce rozpocznie sie lato. Propozycja warsztatów "Premiasto. Jak powstawał Poznań" w Bramie Poznania skierowana jest do grup zorganizowanych. Zajęcia odbywać się one będą od 29 czerwca do 28 lipca, od wtorku do piątku.

2023 to rok, w którym stolica Wielkopolski obchodzi swoje 770 urodziny, ale jego historia sięga jeszcze czasów premiasta, czyli grodu na Ostrowie Tumskim. Jak wyglądały przenosiny Poznania z wyspy na lewy brzeg Warty? W jaki sposób projektowano pierwsze miasta? Na te pytania odpowiedzi będzie można uzyskać podczas zajęć.

Celem warsztatów jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności współpracy, spostrzegawczości, pomysłowości, wyobraźni czy poznanie historii założenia Poznania. Podsumowaniem zajęć będzie grupowe zbudowanie wielkoformatowej makiety miasta.

Program skierowany jest do dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi maksymalnie 30 uczestników i dodatkowo 3 opiekunów. Wydarzenie odbywać będzie się w sali warsztatowej Bramy Poznania lub przy dobrej pogodzie na łące nad Cybiną. Zajęcia trwać będą 75 minut. Jednego dnia z oferty skorzystać będą mogły dwie grupy. Całkowity koszt udziału w półkolonii wynosi 260 złotych za całą grupę.

Rezerwacja (z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem) oraz zakup biletów możliwy jest za pośrednictwem strony lub pod numerem tel. 61 647 7629. Więcej informacji na stronie Bramy Poznania


Ekoedukacja nad Cybiną
Ścieżka EkoEdukacji to propozycja na niecodzienny spacer wzdłuż Wartostrady, podczas którego można poznać bliżej Cybinę i otaczającą ją przyrodę. Na jej trasie znajduje 12 punktów, a każdy z nich opowiada o rzece w różnych kontekstach. Oferta kierowana jest przede wszystkim do dzieci, ale każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Ścieżka przyrodnicza o długości ok. 1,5 km rozpoczyna się w pobliżu Bramy Poznania, a następnie biegnie Wartostradą w kierunku północnym, wzdłuż Cybiny. To teren dzikiej natury, w którym można zaobserwować zależności ekologiczne, zmiany klimatyczne czy efekty działalności człowieka. Ścieżka prowadzi przez 12 oznakowanych przystanków, z których każdy porusza inne zagadnienie związane z nadrzecznym ekosystemem. Tematy poszczególnych punktów dotyczą bioróżnorodności, korytarza ekologicznego, antropopresji czy historii Cybiny. Po drodze spacerowicze będą mogli przyjrzeć się też okolicznym drzewom, zwierzętom i terenom podmokłym.

To znakomita oferta dla grup przedszkolnych, szkolnych oraz rodzin z dziećmi na wspólne spędzenie wolnego czasu. Odbiorcami tej aktywności mogą być zarówno dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami, ale także młodsi jak i starsi przyrodnicy. 

Uczestnicy otrzymają plecak z zeszytem zadań oraz pomocami dydaktycznymi - można go bezpłatnie wypożyczyć w punkcie informacji w Bramie Poznania. Po zwiedzaniu plecak i pomoce należy oddać, a zeszyty dzieci zabierają ze sobą. 

Grupy szkolne i przedszkolne mogą wypożyczać pakiet od wtorku do piątku od godz. 10.30. Rezerwację można zrobić telefonicznie pod nr tel. 61 647 76 29, mailowo: rezerwacja@pcd.poznan.pl lub poprzez stronę www.bilety.pcd.poznan.pl. Należy to zrobić na min. 1 dzień przed terminem wypożyczenia.
Warto także odwiedzić nową stronę internetową projektu "Brama otwarta na rzekę - edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu".

Projekt jest dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

PD