"Nur für Polen" - wystawa w Collegium Da Vinci!

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę wystawy towarzyszącej pierwszej monograficznej książce o tym samym tytule, poświęconej twórczości Szymona Szymankiewicza!

Na grafice napis "Nur fur Polen" i inne informacje dotyczące wernisażu. Wszystko w biało-czarnych kolorach. - grafika artykułu
Plakat wydarzenia

Poza pracami, które zostały przedstawione w publikacji Wydawnictwa Miejskiego Posnania, ekspozycja w Galerii Rotunda w Collegium Da Vinci zawierać będzie również nowe plakaty, tworząc przez to rozwinięcie poprzedniej prezentacji.

Kuratorem wystawy jest Grzegorz Myćka.

Podczas wernisażu możliwe będzie zakupienie egzemplarza książki z dedykowanym podpisem autora.

O autorze:

Szymon Szymankiewicz (ur. 1985 w Łodzi) jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich plakacistów młodego pokolenia. Jego wielokrotnie nagradzane i pokazywane na całym świecie prace wyróżniają się prostą formą graficzną i oszczędną kolorystyką, a przede wszystkim odwagą w poruszaniu trudnych czy wręcz kontrowersyjnych społecznie tematów. Artysta ten celnie i bezkompromisowo komentuje otaczającą go rzeczywistość, uwypuklając przywary grup uprzywilejowanych i broniąc praw tych, którzy w dzisiejszym świecie stają się wykluczani. W plakatach Szymankiewicza znajdziemy donośny głos sprzeciwu wobec rasizmu, homofobii i ogólno pojętej dyskryminacji wszelkich mniejszości, podany w formie, która nie pozwala przejść obok jego projektów obojętnie.