Ostatni numer IKS-a...

...w dotychczasowej formule. Ten numer jest ostatnim płatnym egzemplarzem IKS-a. Od lutego nasz miesięcznik będzie bezpłatny, zmieni się także w środku. Zatem śpieszcie zakupić styczniowe wydanie, bo to numer w pewnym sensie historyczny.

Poznańska Nagroda Fotograficzna

Rusza Poznańska Nagroda Fotograficzna 2023 - pierwsza edycja ogólnopolskiego, corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej. Do udziału w nim zaproszeni są pełnoletni fotografowie z całego kraju. PNF 2023 składa się z dwóch kategorii konkursowych: poznańskiej i ogólnopolskiej.

100 lat KKS Lech Poznań - nowa wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

Lech Poznań to coś więcej niż klub. To zjawisko społeczne, które Radosław Nawrot nazwał kiedyś "lechizmem". W Poznaniu, czy szerzej - w Wielkopolsce, Lech jest wszędzie. O Kolejorzu rozmawia się w pracy, szkole, warzywniaku, u fryzjera, czy nawet w przedszkolu czekając na odbiór dziecka, kończącego jeszcze kanapkę... Nie sposób więc, ażeby Wydawnictwo Miejskie Posnania przeszło obojętnie obok tak doniosłego społecznie zjawiska, jak obchody stulecia klubu. Serdecznie zapraszamy na wystawę W górę serca! 100 lat KKS Lech Poznań.

Iksowo i listopadowo

Jak zawsze sporo zapowiadamy, prezentujemy, recenzujemy, rozmawiamy. Ponieważ to listopad, więc również wspominamy, tych których niestety już wśród nas nie ma. Z czytelnikami wita się także nasza nowa naczelna.

Górska wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim

W październiku 1979 roku Władysław Rut postanowił uwiecznić na zdjęciach jesień w polskich górach. Wyprawa obejmowała szlaki w Pieninach i Tatrach, a bazą noclegową był Nowy Targ. Fotografowi towarzyszyła kilkunastoletnia wnuczka Anna, która powstałe wówczas stereofotografie zgłosiła na akcję Stwórzmy razem wystawę w Fotoplastykonie Poznańskim zorganizowaną przez Wydawnictwo Miejskie Posnania w 2021 roku. Kolekcję tę prezentujemy na wystawie.

Fest Księgarnia - najlepsze opinie czytelników

Prezentujemy najlepsze opinie napisane przez czytelników w plebiscycie "Fest Księgarnia". Jury w składzie: Karolina Hamling, Grzegorz Jura, Katarzyna Kamińska, prof. Katarzyna Krzak-Weiss, Cezary Ostrowski i Katarzyna Wojtaszak wybrało 10 najlepszych opinii z puli prawie 6 tys. komentarzy nadesłanych w konkursie. Komisja wzięła pod uwagę sprawność językową autorów, ich pomysłowość, oczytanie oraz emocjonalny wydźwięk wypowiedzi. Autorzy nagrodzonych opinii otrzymają vouchery na zakup książek w księgarni, której dotyczy komentarz.

Promocja albumu "Taniec"

Tańca nieprzemijalny czar...

4 sierpnia na Dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu odbyła się promocja albumu Macieja Hadrycha "Taniec".

Spotkanie z autorem poprowadziła Pani Jagoda Ignaczak.

Podczas wydarzenia kilka utworów wykonał wiolonczelista Mikołaj Cieślak.

Najlepsze opowiadania o Lechu Poznań wyłonione!

"W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań" - pod takim hasłem Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań ogłosiło konkurs literacki na opowiadania inspirowane 100-leciem istnienia klubu. Do konkursu zgłoszono 65 prac.

Strona 1 2 4