Najpopularniejsze imiona w Poznaniu w 2017 roku

Jan i Zofia to w minionym roku najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Poznaniu. Prym wiedzie również Antoni, Jakub, Julia czy Zuzanna. Poza imionami tradycyjnymi rodzice stawiają także na te bardziej nietypowe jak Gleb, Radochna czy Gloria. 

Najpopularniejsze imiona dla dzieci
Najpopularniejsze imiona dla dzieci

W 2017 roku Urząd Stanu Cywilnego w Poznaniu zarejestrował 15 401 urodzeń.

- Dodatkowo mamy także 897 dzieci, które na świat przyszły poza granicami kraju. Łącznie to ponad 16 000 urodzeń, czyli przeszło 700 więcej niż w roku ubiegłym - wyjaśnia Krzysztof Konarski z Urzędu Stanu Cywilnego.

Na poznańskich porodówkach ciągle najbardziej popularne są imiona tradycyjne. Rodzice decydują się na nie z różnych względów.

- Imię, które nadaliśmy swojej córeczce to Urszula. Wybór nie jest przypadkowy. Takie imię nosi moja przyjaciółka, która jest niezwykłą osobą - bardzo ciepłą, pomocną, wrażliwą i z sercem na dłoni. Chciałabym żeby mała Ulka miała podobne cechy jak jej wspaniała ciocia - mówi Martyna Piechocka, mama dwutygodniowej córeczki.

Nie brakuje jednak imion nietypowych. Wśród dzieci urodzonych w 2017 roku jest Gaia, Brayan, Balbina, Gleb, Radochna, Leila, Collin, Owidiusz czy Jutrzenka.

Daria Pertek/biuro prasowe

Załączniki