Przyznano tytuł Ambasadora rodziny

Księżna Ingrid Detter de Lupis Frankopan oraz Włodzimierz Kałek zostali w czwartek uhonorowani tytułem "Ambasador rodziny", przyznanym przez fundację Głos dla Życia. Wyróżnienia wręczono dla uhonorowania wieloletnich zasług na rzecz wsparcia rodzin wielodzietnych i działań na polu polityki społecznej.

Ambasador rodziny
Ambasador rodziny

- Uważam, że ruch na rzecz rodzin jest najważniejszy na świecie. Sama jestem matką pięciorga dzieci i babką piętnaściorga wnucząt, dla mnie największym szczęściem jest, gdy cała rodzina siada wspólnie do posiłku. Zdrowy rozsądek wymaga, żeby państwo zachęcało do posiadania dużych rodzin - przekonuje księżna de Lupis.

Fundacja Głos dla Życia jest jedną z najstarszych w Polsce pozarządowych organizacji wspierających materialnie rodziny wielodzietne. Fundacja łączy darczyńców z potrzebującymi i pośredniczy w przekazywaniu pomocy. Wsparcie jest anonimowe, a program trwa już od 15 lat. W 2016 roku w całej Wielkopolsce opieką objęte są 72 rodziny.

- W samym mieście mamy 170 rodzin z co najmniej piątką dzieci. Najwięcej projektów fundacji dotyczy wsparcia materialnego.  Wiemy, że z tą pomocą rodzice są w stanie opłacić rachunki i jeszcze kupić buty dzieciom - przekonuje Elżbieta Lachman z Rady Rodziny Dużej, prywatnie mama siódemki pociech.

Ingrid Detter de Lupis Frankopan pochodzi ze Szwecji. Jest profesorem i uznanym wykładowcą, pracowała na wielu uniwersytetach na całym świecie. Przez dwadzieścia lat pełniła funkcję doradcy prawnego papieża Jana Pawła II.

Włodzimierz Kałek od 16 lat pełni funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W działania na rzecz pomocy społecznej jest zaangażowany od ponad 30 lat. W 2003 został laureatem specjalnej nagrody ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej w uznaniu za osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej. W 2003 został ogłoszony Poznaniakiem Roku w plebiscycie czytelników Gazety Poznańskiej.

Hubert Bugajny/biuro prasowe