Liczba wyników na stronie
10

"Plan adaptacji do zmian klimatu Miasta Poznania do roku 2030" to dokument stanowiący odpowiedź na coraz bardziej zauważalne i odczuwalne skutki zmian klimatu. Celem Planu Adaptacji jest przystosowanie miasta do zmian klimatu, wzmocnienie jego odporności na ekstremalne zjawiska klimatyczne oraz zwiększenie potencjału do radzenia sobie ze skutkami zmian klimatu obserwowanymi w mieście. Miasto Poznań przystąpiło do aktualizacji Planu Adaptacji wraz z przeprowadzeniem procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. 18 września rozpoczynają się II konsultacje społeczne projektu Planu Adaptacji.

Podpisano list intencyjny dotyczący opracowania autonomicznego systemu sterowania tramwajem. Powstanie on we współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu z ekspertami Łukasiewicz - Poznańskiego Instytutu Technologicznego. W przyszłym roku rozpoczną się pierwsze testy w zajezdni tramwajowej na Franowie. 

Miasto Poznań przystąpiło jako Miasto Bliźniacze do Programu Wzajemnej Edukacji (Twinning Learning Programme), koordynowanego przez NetZeroCities w ramach Grupy 2 Miasta Pilotażowe i Bliźniacze (Cohort 2 Pilot and Twin Cities) dla działania pilotażowego Zagrzebia (Chorowacja): Aktywowanie zielonych dziedzińców dla neutralności klimatycznej [Activating Green Courtyards for Climate Neutrality (AGC-CN)]. 

"Współdzielenie przestrzeni publicznej" - to hasło tegorocznego, już 23. Europejskiego Tygodnia Mobilności. W miniony weekend 178 osób wzięło udział w grze miejskiej "W 80 chwil dookoła świata!", poświęconej tegorocznemu ETM, a kulminacyjnym momentem będzie Dzień bez Samochodu, który w Poznaniu odbędzie się w piątek - 20 września. Każdy będzie mógł wtedy podróżować na liniach ZTM Poznań bezpłatnie. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód - jedna osoba).

Tradycyjnie już poznaniacy i poznanianki mogą wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami, znajomymi i współpracownikami uporządkować swoją najbliższą okolicę. W stolicy Wielkopolski tegoroczne Sprzątanie Świata trwa rekordowo długo - rozpoczęło się na początku miesiąca, a zakończy 22 września. W środę i czwartek chętni uporządkują brzegi Warty. Natomiast finał ogólnopolskiej akcji odbędzie się 21 września nad Jeziorem Kierskim. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

Poznańscy uczniowie i nauczyciele biorą udział w wielkim cyfrowym teście. Sprawdzają m.in. umiejętność bezpiecznego i wydajnego korzystania z internetu, mediów społecznościowych czy narzędzi biurowych. Czekają na nich także dodatkowe kursy oraz możliwość wygrania cennego sprzętu. W poniedziałek swoją wiedzę sprawdzała młodzież z VIII LO.

Tylko do 30 września br. trwa rekrutacja na studia podyplomowe "Prosty język w instytucjach publicznych". To okazja, żeby nauczyć się, jak tworzyć proste, jasne i klarowne komunikaty dla każdego odbiorcy. Z tej oferty mogą skorzystać szczególnie pracownicy i pracownice instytucji publicznych, takich jak urzędy, banki czy służby.  

Czy miejska zieleń może służyć jako element terapii, który wpływa na poprawę samopoczucia i szybszy powrót do zdrowia? Takie nowoczesne podejście przyświeca Miastu Poznań. Dzięki współpracy z lekarzami oraz specjalistami z różnych dziedzin, pacjenci będą mogli korzystać z możliwości leczenia, wspieranego przez kontakt z przyrodą. 

Liczba wyników na stronie
10