Witamy w Poznaniu

Rok w rok Poznań jest opanowany przez blisko 112 tysięcy studentów z Polski i całego świata. Co piąta osoba, którą spotkasz na ulicy to student!


Przede wszystkim akademicko

Poznańskie uczelnie należą do najlepszych w kraju. Codziennie do dyspozycji studentów jest ponad tysiąc wykładowców z tytułem profesora. Studenci mają do wyboru 230 kierunków studiów, nowoczesne centra dydaktyczne i bogate programy wymiany zagranicznej, programy usprawniające wejście absolwentów na rynek pracy, oraz wysokiej jakości nowoczesne kampusy uczelniane, takie jak Morasko.

Zawodowo multikulturowo

Corocznie poznańskie szkoły wyższe opuszcza ponad 30 tys. absolwentów. 100 tys. firm oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju. Blisko 80 proc. studiujących to przyjezdni, którzy świadomie wybrali Poznań jako najlepszy ośrodek nauki i akademickiego życia. W Poznaniu kształci się ponad 3 tys. studentów z ponad 90 krajów świata. Najwięcej studentów przybyło z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Norwegii i Hiszpanii. Tak zróżnicowane kulturowo towarzystwo może zachęcić Cię do skorzystania z wielu programów wymiany studenckiej (jak ERASMUS+) i spędzenia części studiów zagranicą!

Zawsze w formie

Formy do studiowania nabierzesz podczas największych imprez sportowych. Wystartuj w Poznańskim Maratonie. Pokibicuj drużynie Lecha albo międzynarodowym wioślarzom i kajakarzom. Odwiedź też jedyny w kraju wyścigowy Tor Poznań, na którym odbywają się Samochodowe i Motocyklowe Mistrzostwa Polski.


Bez czasu na nudę

W Poznaniu bywa międzynarodowo, awangardowo i zwyczajnie fajnie. Ilość koncertów, imprez, wystaw i festiwali zadowoli każdego. Znajdziesz tu kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Wszędzie blisko

Oprócz doskonałych połączeń  kolejowych i autobusowych Poznań oferuje wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Ławica. Dzięki temu, za naprawdę niewielką kwotę, możesz spędzić wolny weekend np. w Mediolanie, Dublinie, czy Barcelonie, a autostradą A2 w 2,5h dotrzesz samochodem do Berlina.

Akademicka Planeta Poznań

Wybierz się w podróż na Akademicką Planetę Poznań i obejrzyj pełną wersję filmu!


______________________________________________________________

Załączniki