Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu, a dziś ma biura także w Warszawie, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. To jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Znalazła się w TOP 10 największych firm e-commerce na świecie. Allegro ułatwia Polakom zakupy w sieci oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji. W serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. Codziennie klienci kupują na platformie ponad milion produktów, z których przeszło 90% stanowią rzeczy nowe, sprzedawane po ustalonej cenie, z gwarancją, a ostatnio również z ubezpieczeniem. Allegro oferuje również nowoczesne usługi finansowe online, takie jak raty 0% oraz leasing. Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 140 tysięcy firm - to nie tylko największe światowe marki, ale w większości małe i średnie polskie firmy handlowe. Dzięki temu Allegro przyczynia się do ciągłego polepszania standardów na rynku e-commerce: dbając o prawa konsumentów, a jednocześnie wspierając rozwój przedsiębiorczości. Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, którą wyróżnia wysoka jakość obsługi klienta. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników, z czego niemal połowa to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii. Od 2016 roku Allegro.pl Sp. z o.o. wraz z Ceneo.pl Sp. z o.o. należy do funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa Partners.   


BAE Systems Applied Business Intelligence dostarcza rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i funkcjonowanie globalnej sieci. Firma działa w czterech kluczowych obszarach: cyberbezpieczeństwo, przeciwdziałanie przestępczości finansowej, komunikacja i transformacja cyfrowa. Poznańska siedziba 


Beyond.pl ma ambicje być najbardziej zaufanym i szanowanym dostawcą usług przetwarzania danych, managed services, środowisk chmurowych ​i infrastruktury as a service w Polsce i ​Europie Środkowo-Wschodniej.​ ​Beyond.pl zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ciągłości dostępu do danych, pozwalając klientom i partnerom budować przewagę konkurencyjną, wprowadzać innowacje i stabilnie się rozwijać.

Beyond.pl to 42MW multi-tier data center kampus z obiektami typu core i edge. Gwarantujemy najwyższy poziom dostępności - do 99,9999%. Jesteśmy najbezpieczniejszym data center w Europie.


Computacenter to brytyjska firma, specjalizująca się w zdalnym wsparciu technicznym oraz jeden z wiodących dostawców usług IT. Porozumiewając się w 30 językach, pracownicy firmy codziennie rozwiązują problemy swoich klientów.


Amerykańska spółka Egnyte Inc. od 2012 r. rozwija w Poznaniu oddział R&D. Poznański oddział Egnyte to zespół już ponad 150 osób. Zatrudnia specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++. 


Capgemini jest globalnym liderem w konsultingu, transformacji cyfrowej i technologii. Od 2004 we Wrocławiu i 2016 w Poznaniu specjaliści z Capgemini Software Solutions Center tworzą oprogramowanie "szyte na miarę" oczekiwań klientów. Wykorzystują do tego między innymi takie technologie jak: JAVA, JavaScript,.NET. Sektory, dla których pracują eksperci z poznańskiego i wrocławskiego oddziału to: przemysł energetyczny, chemiczny, finanse, sektor społeczny, branża telekomunikacyjna, motoryzacyjna i logistyczna. Praca z klientami z całego świata daje możliwość różnorodności projektowej i współpracy w międzynarodowych zespołach z używaniem języków obcych: niemieckiego lub/i angielskiego.


Sonalake to polsko-irlandzka firma zajmująca się oprogramowaniam. Powstała w w 2016 roku, w wyniku fuzji dwóch blisko współpracujących organizacji istniejących od 2003 roku. Firma oferuje zaawansowane systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone. Obecnie poznańska siedziba firmy zatrudnia 70 specjalistów.


Payworks jest globalną firmą technologiczną, dostarczającą nowoczesne systemy płatności. To rozwiązanie, które pozwala integrować funkcje płatności kartą w aplikacjach oraz bezpiecznie przetwarzać transakcje zbliżeniowe. Payworks, mimo krótkiej historii w naszym mieście (2018), zorganizował zbierającą świetne opinię konferencję dla branży IT - Pyrcode 2019.


Cognifide Polska tworzy aplikacje internetowe, oparte o CMS: Adobe Experience Manager i Sitecore dla znanych marek: Ford, Lincoln, Shell, Colgate-Palmolive, Unilever czy Telegraph. Stawiają na mentoring, dzielenie się wiedzą, dobrą atmosferę oraz współpracę z lokalnymi partnerami: uczelniami, oraganizacjami i meet-upami technicznymi. W Poznaniu zatrudniają 230 specjalistów IT.


Oddział Sii w Poznaniu rozpoczął działalność w 2010 roku. Obecnie zatrudnia ponad 330 inżynierów w nowoczesnym biurowcu przy ul. Królowej Jadwigi. Biuro składa się ze specjalistów i zespoły projektowe zajmujące się programowaniem aplikacji, testowaniem i wsparciem. Oddział w Poznaniu świadczy usługi informatyczne dla klientów z branży bankowej, finansowej, produkcyjnej, farmaceutycznej i e-commerce. W 2018 r. Sii po raz kolejny otrzymało tytuł Great Place to Work.


GFT to firma działająca w branży fintech, która doradza czołowym instytucjom finansowym na świecie i opracowuje indywidualne rozwiązania informatyczne - od przygotowywania aplikacji bankowych i systemów transakcyjnych po wdrażanie i obsługę całych platform oraz modernizację podstawowych systemów bankowych. Globalny zespół ds. innowacji tworzy też nowe modele biznesowe, skupiając się przy tym na takich technologiach jak blockchain, cloud computing, sztuczna inteligencja i Internet of Things we wszystkich sektorach. 


Nordcloud to fińska firma IT, która wykrozystuje najnowsze technologie takich jak AWS, MS Azure, GCP. Założona w 2011 roku w Finlandii stała się europejskim liderem wśród dostawców rozwiązań chmury publicznej i strategicznym partnerem dla Amazona, Microsoft i Google. W Poznaniu funkcjonuje zespół R&D - jedyna tego typu jednostka w całej organizacji. W Nordcloud realizowane są zaawansowane i kompleksowe projekty; w ramach Nordcloud Solution są tą cloud native aplikacje ale też Machine Learning, IoT, Big Data, AI, budowanie infrastruktury, realizowanie migracji (lift & shift). 


TomTom jest wiodącym niezależnym specjalistą w dziedzinie technologii lokalizacji, kształtującym mobilność za pomocą bardzo dokładnych map, oprogramowania nawigacyjnego, informacji o ruchu drogowym i usług w czasie rzeczywistym. Aby osiągnąć wizję bezpieczniejszego świata, wolnego od korków i emisji, zespół TomTom tworzy innowacyjne technologie, które pozwalają światu być cały czas w ruchu. Dzięki bogatemu doświadczeniu z wiodącymi partnerami biznesowymi i technologicznymi, rozwiązania TomTom zasilają połączone pojazdy, inteligentną mobilność i, ostatecznie, autonomiczną jazdę. TomTom, z siedzibą w Amsterdamie i biurami w 30 krajach, cieszy się zaufaniem setek milionów ludzi na całym świecie.


ZETO S.A. w Poznaniu to 50 lat doświadczenia, setki zrealizowanych projektów i nowoczesna infrastruktura IT.  Spółka wdraża zaawansowane technologicznie, elastyczne i odpowiadające na rosnące potrzeby Klientów rozwiązania. ZETO S.A. w Poznaniu posiada jedno z najnowocześniejszych Data Center w Poznaniu, a portfolio obejmuje szeroki zakres usług wspierających procesy biznesowe, między innymi: outsourcing IT, integrację systemów bezpieczeństwa danych, obiektów i infrastruktury teleinformatycznej. Zespół specjalistów, zaplecze technologiczne i know-how Spółki pozwalają na skuteczne budowanie trwałych relacji z Klientami zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.