IT/R&D


Allegro to największa polska internetowa platfroma sprzedażowa i aukcyjna. Z niewielkiego stratupu rozwinęła się w jedną z największych firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej działającą w branży e-commerce. Poznańska siedziba zatrudnia ponad 1000 specjalistów od e-handlu, marketingu oraz inżynierów wszystkich specjalizacji od krzemu aż po interfejs użytkownika.


BAE Systems Applied Business Intelligence dostarcza rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i funkcjonowanie globalnej sieci. Firma działa w czterech kluczowych obszarach: cyberbezpieczeństwo, przeciwdziałanie przestępczości finansowej, komunikacja i transformacja cyfrowa. Poznańska siedziba 


Computacenter to brytyjska firma, specjalizująca się w zdalnym wsparciu technicznym oraz jeden z wiodących dostawców usług IT. Porozumiewając się w 30 językach, pracownicy firmy codziennie rozwiązują problemy swoich klientów.


Amerykańska spółka Egnyte Inc. od 2012 r. rozwija w Poznaniu oddział R&D. Poznański oddział Egnyte to zespół już ponad 150 osób. Zatrudnia specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++. 


Capgemini Software Solutions Center zatrudnia w Poznaniu zatrudnia 200 specjalistów IT. Capgemini to globalny lider w dostarczaniu usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych. W Poznaniu firma istnieje już ponad półtora roku i obsługuje międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej, logistycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, sektora publicznego i energetyki.


Sonalake to polsko-irlandzka firma zajmująca się oprogramowaniam. Powstała w w 2016 roku, w wyniku fuzji dwóch blisko współpracujących organizacji istniejących od 2003 roku. Firma oferuje zaawansowane systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone. Obecnie poznańska siedziba firmy zatrudnia 70 specjalistów.


Payworks jest globalną firmą technologiczną, dostarczającą nowoczesne systemy płatności. To rozwiązanie, które pozwala integrować funkcje płatności kartą w aplikacjach oraz bezpiecznie przetwarzać transakcje zbliżeniowe. Payworks, mimo krótkiej historii w naszym mieście (2018), zorganizował zbierającą świetne opinię konferencję dla branży IT - Pyrcode 2019.


Cognifide Polska tworzy aplikacje internetowe, oparte o CMS: Adobe Experience Manager i Sitecore dla znanych marek: Ford, Lincoln, Shell, Colgate-Palmolive, Unilever czy Telegraph. Stawiają na mentoring, dzielenie się wiedzą, dobrą atmosferę oraz współpracę z lokalnymi partnerami: uczelniami, oraganizacjami i meet-upami technicznymi. W Poznaniu zatrudniają 230 specjalistów IT.


Oddział Sii w Poznaniu rozpoczął działalność w 2010 roku. Obecnie zatrudnia ponad 330 inżynierów w nowoczesnym biurowcu przy ul. Królowej Jadwigi. Biuro składa się ze specjalistów i zespoły projektowe zajmujące się programowaniem aplikacji, testowaniem i wsparciem. Oddział w Poznaniu świadczy usługi informatyczne dla klientów z branży bankowej, finansowej, produkcyjnej, farmaceutycznej i e-commerce. W 2018 r. Sii po raz kolejny otrzymało tytuł Great Place to Work.


GFT to firma działająca w branży fintech, która doradza czołowym instytucjom finansowym na świecie i opracowuje indywidualne rozwiązania informatyczne - od przygotowywania aplikacji bankowych i systemów transakcyjnych po wdrażanie i obsługę całych platform oraz modernizację podstawowych systemów bankowych. Globalny zespół ds. innowacji tworzy też nowe modele biznesowe, skupiając się przy tym na takich technologiach jak blockchain, cloud computing, sztuczna inteligencja i Internet of Things we wszystkich sektorach. 


Nordcloud to fińska firma IT, która wykrozystuje najnowsze technologie takich jak AWS, MS Azure, GCP. Założona w 2011 roku w Finlandii stała się europejskim liderem wśród dostawców rozwiązań chmury publicznej i strategicznym partnerem dla Amazona, Microsoft i Google. W Poznaniu funkcjonuje zespół R&D - jedyna tego typu jednostka w całej organizacji. W Nordcloud realizowane są zaawansowane i kompleksowe projekty; w ramach Nordcloud Solution są tą cloud native aplikacje ale też Machine Learning, IoT, Big Data, AI, budowanie infrastruktury, realizowanie migracji (lift & shift). 


Firma TomTom to wiodący, globalny dostawca produktów i usług nawigacyjnych. TomTom pracuje m.in. nad rozwiązaniami koniecznymi do wprowadzenia na rynek technologii inteligentnych miast oraz samochodów prowadzonych przez komputer. Oddział w Poznaniu skupia się na technologiach informatycznych do pozyskiwania danych z sensorów. Inżynierowie tworzą oprogramowanie, które te dane interpretuje. Poznańskie zespoły pracują nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD.