Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu, a dziś ma biura także w Warszawie, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. To jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Znalazła się w TOP 10 największych firm e-commerce na świecie. Allegro ułatwia Polakom zakupy w sieci oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji. W serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. Codziennie klienci kupują na platformie ponad milion produktów, z których przeszło 90% stanowią rzeczy nowe, sprzedawane po ustalonej cenie, z gwarancją, a ostatnio również z ubezpieczeniem. Allegro oferuje również nowoczesne usługi finansowe online, takie jak raty 0% oraz leasing. Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 140 tysięcy firm - to nie tylko największe światowe marki, ale w większości małe i średnie polskie firmy handlowe. Dzięki temu Allegro przyczynia się do ciągłego polepszania standardów na rynku e-commerce: dbając o prawa konsumentów, a jednocześnie wspierając rozwój przedsiębiorczości. Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, którą wyróżnia wysoka jakość obsługi klienta. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników, z czego niemal połowa to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii. Od 2016 roku Allegro.pl Sp. z o.o. wraz z Ceneo.pl Sp. z o.o. należy do funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa Partners.   


BAE Systems Applied Business Intelligence dostarcza rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i funkcjonowanie globalnej sieci. Firma działa w czterech kluczowych obszarach: cyberbezpieczeństwo, przeciwdziałanie przestępczości finansowej, komunikacja i transformacja cyfrowa. Poznańska siedziba 


Beyond.pl ma ambicje być najbardziej zaufanym i szanowanym dostawcą usług przetwarzania danych, managed services, środowisk chmurowych ​i infrastruktury as a service w Polsce i ​Europie Środkowo-Wschodniej.​ ​Beyond.pl zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ciągłości dostępu do danych, pozwalając klientom i partnerom budować przewagę konkurencyjną, wprowadzać innowacje i stabilnie się rozwijać.

Beyond.pl to 42MW multi-tier data center kampus z obiektami typu core i edge. Gwarantujemy najwyższy poziom dostępności - do 99,9999%. Jesteśmy najbezpieczniejszym data center w Europie.


Bright Coders' Factory to zaufany partner w zakresie inżynierii oprogramowania dla ponad 70 klientów z wielu branż, takich jak opieka zdrowotna, usługi finansowe, e-commerce, motoryzacja, logistyka i telekomunikacja. Firma działa od 2016 roku i obecnie posiada biura w Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Dzięki elastycznemu podejściu, bogatej specjalizacji technologicznej i wysokiej jakości usług, BCF jest partnerem godnym zaufania zarówno dla globalnych korporacji, średniej wielkości przedsiębiorstw, jak i mniejszych rodzinnych firm. Od kilku lat zajmujemy się tworzeniem rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i wizji komputerowej. Programiści BCF tworzą między innymi zaawansowane aplikacje chmurowe, webowe, mobilne, a także oprogramowanie dla systemów wbudowanych. W 2023 roku szybkie tempo wzrostu i stabilny rozwój BCF zostały wyróżnione nagrodą Diament Forbesa. Firma otrzymała także tytuł Great Place to Work, dzięki dbałości do przyjazne, rozwojowe i stabilne warunki pracy.


Capgemini jest globalnym liderem w konsultingu, transformacji cyfrowej i technologii. Od 2004 we Wrocławiu i 2016 w Poznaniu specjaliści z Capgemini Software Solutions Center tworzą oprogramowanie "szyte na miarę" oczekiwań klientów. Wykorzystują do tego między innymi takie technologie jak: JAVA, JavaScript,.NET. Sektory, dla których pracują eksperci z poznańskiego i wrocławskiego oddziału to: przemysł energetyczny, chemiczny, finanse, sektor społeczny, branża telekomunikacyjna, motoryzacyjna i logistyczna. Praca z klientami z całego świata daje możliwość różnorodności projektowej i współpracy w międzynarodowych zespołach z używaniem języków obcych: niemieckiego lub/i angielskiego.


Computacenter to brytyjska firma, specjalizująca się w zdalnym wsparciu technicznym oraz jeden z wiodących dostawców usług IT. Porozumiewając się w 30 językach, pracownicy firmy codziennie rozwiązują problemy swoich klientów.


Amerykańska spółka Egnyte Inc. od 2012 r. rozwija w Poznaniu oddział R&D. Poznański oddział Egnyte to zespół już ponad 150 osób. Zatrudnia specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++. 


GFT to firma działająca w branży fintech, która doradza czołowym instytucjom finansowym na świecie i opracowuje indywidualne rozwiązania informatyczne - od przygotowywania aplikacji bankowych i systemów transakcyjnych po wdrażanie i obsługę całych platform oraz modernizację podstawowych systemów bankowych. Globalny zespół ds. innowacji tworzy też nowe modele biznesowe, skupiając się przy tym na takich technologiach jak blockchain, cloud computing, sztuczna inteligencja i Internet of Things we wszystkich sektorach. 


Medicofarma Biotech jest notowaną na NewConnect spółką zajmującą się pracami nad innowacyjnymi lekami, wyrobami medycznymi i produktami biotechnologicznymi. Centrum Badawczo-Rozwojowe Medicofarma Biotech S.A. w Poznaniu, mieści się w nowoczesnym budynku Wielkopolskiego Centrum Zawansowanych Technologii i zatrudnia wykwalifikowany zespół, w ponad 50% składający się z naukowców ze stopniem co najmniej doktora. Poruszając się w ramach biotechnologii, firma dąży do realizacji projektów wykazujących realny wpływ na sektor ochrony zdrowia. Jednym z głównych kierunków badań prowadzonych przez Poznańskie Centrum są technologie RNA mające zastosowanie w tworzeniu innowacyjnych terapii, zaprojektowane głównie do leczenia nowotworów. Misją Medicofarma Biotech jest projektowanie, udoskonalanie i wprowadzanie na rynek leków będących przełomem dla profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. 


Nobl9 to amerykański startup technologiczny z zespołem developerskim w Poznaniu, który buduje innowacyjną platformę łączącą monitoring wskaźników niezawodności systemów informatycznych (SLO) z celami biznesowymi. Firma została założona w 2019 r. przez Briana Singera i Marcina Kurca, po sprzedaży ich poprzedniego startupu, firmy Orbitera, która przeszła w ręce Google. W Poznaniu zlokalizowany jest zespół developerski Nobl9, w skład którego wchodzą specjaliści w zakresie programowania, infrastruktury, testowania aplikacji, zarządzania, rozwoju produktu czy wsparcia klienta. Technologie, w których pracują to Vue, TypeScript, Golang, Kubernetes, AWS. Od października 2021 roku biuro Nobl9 o powierzchni ok. 900 m kw. jest zlokalizowane na terenie kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu. Twórcą i szefem polskiego oddziału Nobl9 w Poznaniu jest Grzegorz Agaciński, który pełni w Nobl9 rolę VP of Engineering.


Payworks jest globalną firmą technologiczną, dostarczającą nowoczesne systemy płatności. To rozwiązanie, które pozwala integrować funkcje płatności kartą w aplikacjach oraz bezpiecznie przetwarzać transakcje zbliżeniowe. Payworks, mimo krótkiej historii w naszym mieście (2018), zorganizował zbierającą świetne opinię konferencję dla branży IT - Pyrcode 2019.


PSI Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu PSI Software AG, jednego z największych europejskich dostawców systemów IT dla produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego. Ponad 400-osobowy zespół konsultantów i programistów Java, C + + oraz.NET w poznańskim oddziale realizuje projekty wdrożeniowe w Polsce i na całym świecie. Rozwiązania PSI sterują m.in. pracą magazynów sieci Empik, CCC, oraz największej firmy odzieżowej w Polsce - LPP. Oprogramowanie PSI zarządza też zautomatyzowaną zajezdnią tramwajową MPK Poznań, a także sieciami elektroenergetycznymi, gazowymi i rurociągami wielu krajowych operatorów infrastruktury krytycznej. W Poznaniu znajduje się centrum technologiczne dla całego międzynarodowego koncernu. Co roku firma inwestuje ponad 12% przychodów w badania i rozwój, realizując m.in. innowacyjne projekty z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.


Oddział Sii w Poznaniu rozpoczął działalność w 2010 roku. Obecnie zatrudnia ponad 330 inżynierów w nowoczesnym biurowcu przy ul. Królowej Jadwigi. Biuro składa się ze specjalistów i zespoły projektowe zajmujące się programowaniem aplikacji, testowaniem i wsparciem. Oddział w Poznaniu świadczy usługi informatyczne dla klientów z branży bankowej, finansowej, produkcyjnej, farmaceutycznej i e-commerce. W 2018 r. Sii po raz kolejny otrzymało tytuł Great Place to Work.


Sonalake to polsko-irlandzka firma zajmująca się oprogramowaniam. Powstała w w 2016 roku, w wyniku fuzji dwóch blisko współpracujących organizacji istniejących od 2003 roku. Firma oferuje zaawansowane systemy informatyczne dla telekomunikacji oraz usługi rozwoju oprogramowania zarówno dla młodych i niewielkich podmiotów, jak i dużych, globalnych organizacji takich jak np. Amazon, AoL (Oath), Ericsson, HP, Ryanair czy Vodafone. Obecnie poznańska siedziba firmy zatrudnia 70 specjalistów.


summ-it powstał w 2011 roku w Poznaniu, a koronnym elementem oferty firmy jest integracja systemów oraz profesjonalne zarządzanie danymi. W skład wiodących usług firmy zalicza się zarządzania systemami baz danych Microsoft SQL Server oraz Oracle, a także budowę systemów Business Intelligence, tak w prywatnej infrastrukturze klientów jak i w chmurach publicznych. summ-it jest partnerem Oracle oraz Microsoft, otrzymując status Microsoft Gold Certified Partner.

Zespół summ-it to ludzie z pasją i doświadczeniem. Podążając za wyznaczoną misją, dostarczają rozwiązania w obszarach baz danych oraz aplikacji internetowych, gdzie budowanie zaufania poprzez transparentność i wiedzę to priorytet w oferowanych usługach. Obecnie firma wspiera niemal 9 000 baz danych w różnych branżach. Od początku swojej działalności summ-it działa w myśl metodyki Lean. W konsekwencji wszelkie projekty wykonywane przez firmę są zoptymalizowane oraz dostarczone w wysokiej jakości, a wiedzą i doświadczeniem z tego obszaru dzielą się ze swoimi klientami.


Tietoevry jest międzynarodową firmą ze skandynawskim rodowodem wytwarzającą oprogramowanie. Realizuje projekty dla klientów w 90 krajach i zatrudnia około 24 000 ekspertów na całym świecie. W Polsce realizują szereg innowacyjnych projektów. W Poznaniu ma miejsce centrum rozwoju technologii 5G. Tietoevry buduje infrastrukturę cyfrową wspierającą nowoczesne, zautomatyzowane, bezpieczne i wysokiej jakości usługi cyfrowe dla branży telekomunikacyjnej. Zespoły Tietoevry to specjaliści z wiedzą na temat najnowszych rozwiązań opartych o 5G oraz znajomością języków programowania C oraz C++. W Poznaniu firma planuje zatrudnić 400 osób. Tietoevry wyróżnia skandynawska kultura pracy, w tym mocny nacisk na balans pomiędzy pracą, a czasem wolnym.


TomTom jest wiodącym niezależnym specjalistą w dziedzinie technologii lokalizacji, kształtującym mobilność za pomocą bardzo dokładnych map, oprogramowania nawigacyjnego, informacji o ruchu drogowym i usług w czasie rzeczywistym. Aby osiągnąć wizję bezpieczniejszego świata, wolnego od korków i emisji, zespół TomTom tworzy innowacyjne technologie, które pozwalają światu być cały czas w ruchu. Dzięki bogatemu doświadczeniu z wiodącymi partnerami biznesowymi i technologicznymi, rozwiązania TomTom zasilają połączone pojazdy, inteligentną mobilność i, ostatecznie, autonomiczną jazdę. TomTom, z siedzibą w Amsterdamie i biurami w 30 krajach, cieszy się zaufaniem setek milionów ludzi na całym świecie.


Wunderman Thompson to globalna sieć, wspierająca topowe marki poprzez usługi kreatywne, konsultingowe i technologiczne. W ramach dywizji Wunderman Thompson Technology, firma projektuje i uruchamia złożone środowiska technologiczne, zapewniające biznesowy rozwój klientów. Cała sieć firmy to 4000 ekspertów w 54 centrach technologicznych w 33 krajach. Wunderman Thompson Technology w Polsce (dawniej Cognifide Polska) od 15 lat jest wiodącą firmą technologiczno-konsultingową współpracującą z globalnymi markami m.in: Ford, Colgate, Telegraph Media Group, Virgin Media. W dwóch biurach w Poznaniu i Bydgoszczy zatrudnia ponad 330 specjalistów w zakresie programowania, testowania aplikacji i prowadzenia złożonych projektów IT.


ZETO S.A. w Poznaniu to 50 lat doświadczenia, setki zrealizowanych projektów i nowoczesna infrastruktura IT.  Spółka wdraża zaawansowane technologicznie, elastyczne i odpowiadające na rosnące potrzeby Klientów rozwiązania. ZETO S.A. w Poznaniu posiada jedno z najnowocześniejszych Data Center w Poznaniu, a portfolio obejmuje szeroki zakres usług wspierających procesy biznesowe, między innymi: outsourcing IT, integrację systemów bezpieczeństwa danych, obiektów i infrastruktury teleinformatycznej. Zespół specjalistów, zaplecze technologiczne i know-how Spółki pozwalają na skuteczne budowanie trwałych relacji z Klientami zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.