Publikacje Biura Obsługi Inwestorów

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które regularnie przygotowujemy:


MOVE TO IMPROVE (2022)

Zaktualizowaliśmy najważniejsze dane dotyczące potencjału inwestycyjnego Miasta Poznania dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu, branży IT, przedstawicieli HR i branży nieruchomości. W "MOVE TO IMPROVE" znajdziecie najnowsze informacje na temat demografii, rynku biurowego, smart city oraz jakości życia w Poznaniu.

Załączniki


Najnowszy raport Knight Frank o Poznaniu 2022

Raport przedstawia w pigułce najważniejsze dane makroekonomiczne Poznania oraz te dotyczące rynku biurowego. Jest to materiał mogący posłużyć do wstępnej analizy firmom, które rozważają ekspansję na nowe rynki, a tym samym biorą pod uwagę różne lokalizacje do prowadzenia swojego biznesu.

Załączniki


Poznań #ZATRUDNIA, Jesień 2021

Folder powstał na potrzeby Festiwalu Pracy JOBICON. Publikacja zawiera oferty pracy od blisko 30 poznańskich firm działających w branży produkcyjnej, sektorze nowoczesnych usług biznesowych (finanse, księgowość, obsługa klienta, marketing) oraz IT.

Załączniki


Aktualne prezentacje Biura Obsługi Inwestorów (2021)

Najnowsze dane na temat potencjału językowego mieszkańców Poznania oraz sektora nowoczesnych usług biznesowych, zawarliśmy w dwóch prezentacjach:

Załączniki


Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu 2021

Raport opracowany dla Miasta Poznania przez ManpowerGroup powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pracodawców i pracowników poznańskiego sektora IT. Z badań wynika, że Poznań to dobra lokalizacja do prowadzenia biznesu IT, między innymi dzięki dostępowi do wykwalifikowanej kadry, różnorodnej ofercie edukacyjnej oraz infrastrukturze. Zachęcamy do lektury pełnej wersji raportu, która dostępna jest bezpłatnie w języku polskim i angielskim.

Załączniki


Focus on Poznań 2021

Raport zawiera najbardziej aktualne dane nt. potencjału inwestycyjnego Miasta Poznania. Publikacja została przygotowana przez fundację Pro Progressio we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Biurem Obsługi Inwestorów w Poznaniu oraz firmami JLL i Cpl Jobs.

Załączniki


Poznań. The game is just beginning

W ramach projektu unijnego "ZaGRAjmy w Wielkopolsce" stworzyliśmy katalog, prezentujący potencjał poznańskich i wielkopolskich studiów gamedev. Branża game development w Poznaniu to prawie 20 studiów, międzynarodowe wydarzenia dla pasjonatów (PGA i GIC), współpraca z lokalnymi uniwersytetami i silna społeczność, dzięki której innowacyjne projekty mogą się rozwijać. Sprawdźcie sami!

* Katalog powstał na podstawie danych zebranych w BAZIE POZNAŃSKIEGO GAMEDEVU

Załączniki


Do IT in Poznan

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją na temat branży IT w Poznaniu. Folder został wydany w języku angielskim.

Załączniki


Sektor game development w Poznaniu. Let's play!

Sektor game development uznawany jest za perspektywiczny dla Miasta Poznania. Oferuje ciekawe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT oraz graphic designerów. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi faktami nt. otoczenia sektora gamedev! Ulotka powstała w związku z udziałem Miasta Poznania w największych targach gier komputerowych Gamescom w Kolonii. Dostępna jest w języku angielskim.

Załączniki


Ulotka o działalności Biura Obsługi Inwestorów

Załączniki


Poznań. Tu warto być!

Poznań kojarzy się z biznesem i przedsiębiorczością. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli kilku dużych poznańskich firm o to, co najbardziej cenią w Poznaniu. Zobaczcie, co nam odpowiedzieli!

FILM