Publikacje Biura Obsługi Inwestorów

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które regularnie przygotowujemy:


Najnowszy raport Knight Frank o Poznaniu, I kw. 2024

Raport przedstawia w pigułce najważniejsze dane makroekonomiczne Poznania oraz te dotyczące rynku biurowego. Jest to materiał mogący posłużyć do wstępnej analizy firmom, które rozważają ekspansję na nowe rynki, a tym samym biorą pod uwagę różne lokalizacje do prowadzenia swojego biznesu.

Załączniki


Work in Poznań 2024

Przedstawiamy najnowszy folder Work in Poznań 2024! Publikacja zawiera ofert pracy od 36 poznańskich pracodawców działających w branży produkcyjnej, sektorze nowoczesnych usług biznesowych (finanse, księgowość, obsługa klienta) oraz IT. Znajdź wymarzoną pracę w Poznaniu!

Załączniki


The Poznań experience! Business services sector in Poznań - analysis, challenges, and trends

Raport "The Poznań experience" powstał przy współpracy Miasta Poznań z firmami Cpl Polska i Colliers. Publikacja stanowi pogłębioną analizę atrakcyjności inwestycyjnej Poznania dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, z uwzględnieniem trendów i wynagrodzeń w branży. Publikacja jest dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Załączniki


Let's play in Poznań

Katalog "Let's play in Poznań" powstał, by wspierać rozwijającą się w Poznaniu branżę gamedev oraz sektor kreatywny. Na łamach publikacji promujemy lokalne studia oraz zachęcamy nowe do inwestowania w naszym mieście - mieście możliwości. Zagłębcie się w projekt i przekonajcie o potencjale branży kreatywnej drzemiącej w Poznaniu i Wielkopolsce. Katalog dostępny jest wyłącznie w wersji angielskiej.

Załączniki


Poznański rynek nieruchomości przemysłowo-logistycznych

Raport "Poznański rynek nieruchomości przemysłowo logistycznych" został przygotowany przez lokalny oddział firmy CBRE, międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się świadczeniem usług doradczych w branży nieruchomości komercyjnych, we współpracy z Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta. Celem raportu była analiza poznańskiego rynku przemysłowo-logistycznego w porównaniu z innymi miastami w Polsce o zbliżonym poziomie zasobów powierzchni magazynowych.

Załączniki


Przewodnik | Poznań miastem IT |

Zachęcamy do sprawdzenia przewodnika, który został stworzony we współpracy z poznańskimi firmami IT. Pomoże on osobom, które przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski w poszukiwaniu pracy w branży technologii informatycznych. To kompaktowa instrukcja Poznania, która nie tylko dostarczy strategicznych danych z obszaru usług IT czy rynku nieruchomościowego i mieszkaniowego, ale również przedstawi kilka lifestyle'owych wskazówek.

Załączniki


MOVE TO IMPROVE (2022)

Zaktualizowaliśmy najważniejsze dane dotyczące potencjału inwestycyjnego Miasta Poznania dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu, branży IT, przedstawicieli HR i branży nieruchomości. W "MOVE TO IMPROVE" znajdziecie najnowsze informacje na temat demografii, rynku biurowego, smart city oraz jakości życia w Poznaniu.

Załączniki


Aktualne prezentacje Biura Obsługi Inwestorów (2023)

Najnowsze dane na temat potencjału językowego mieszkańców Poznania oraz sektora nowoczesnych usług biznesowych, zawarliśmy w dwóch prezentacjach:

Załączniki


Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu 2021

Raport opracowany dla Miasta Poznania przez ManpowerGroup powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pracodawców i pracowników poznańskiego sektora IT. Z badań wynika, że Poznań to dobra lokalizacja do prowadzenia biznesu IT, między innymi dzięki dostępowi do wykwalifikowanej kadry, różnorodnej ofercie edukacyjnej oraz infrastrukturze. Zachęcamy do lektury pełnej wersji raportu, która dostępna jest bezpłatnie w języku polskim i angielskim.

Załączniki


Focus on Poznań 2021

Raport zawiera najbardziej aktualne dane nt. potencjału inwestycyjnego Miasta Poznania. Publikacja została przygotowana przez fundację Pro Progressio we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Biurem Obsługi Inwestorów w Poznaniu oraz firmami JLL i Cpl Jobs.

Załączniki


Do IT in Poznan

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją na temat branży IT w Poznaniu. Folder został wydany w języku angielskim.

Załączniki


Ulotka o działalności Biura Obsługi Inwestorów

Załączniki


Poznań. Tu warto być!

Poznań kojarzy się z biznesem i przedsiębiorczością. Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli kilku dużych poznańskich firm o to, co najbardziej cenią w Poznaniu. Zobaczcie, co nam odpowiedzieli!

FILM