Publikacje Biura Obsługi Inwestorów

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, które regularnie przygotowujemy:


Focus on Poznań 2021

Raport zawiera najbardziej aktualne dane nt. potencjału inwestycyjnego Miasta Poznania. Publikacja została przygotowana przez fundację Pro Progressio we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Biurem Obsługi Inwestorów w Poznaniu oraz firmami JLL i Cpl Jobs.

Załączniki


Move To Improve 2.0. City of Poznan

Najważniejsze informacje na temat potencjału inwestycyjnego Poznania dla sektora usług nowoczesnych i nie tylko! Najnowsze dane na temat demografii, rynku biurowego, smart city oraz jakości życia w Poznaniu.

Załączniki


Poznań. The game is just beginning

W ramach projektu unijnego "ZaGRAjmy w Wielkopolsce" stworzyliśmy katalog, prezentujący potencjał poznańskich i wielkopolskich studiów gamedev. Branża game development w Poznaniu to prawie 20 studiów, międzynarodowe wydarzenia dla pasjonatów (PGA i GIC), współpraca z lokalnymi uniwersytetami i silna społeczność, dzięki której innowacyjne projekty mogą się rozwijać. Sprawdźcie sami!

* Katalog powstał na podstawie danych zebranych w BAZIE POZNAŃSKIEGO GAMEDEVU

Załączniki


Poznański Rynek Nieruchomości 2019/2020

Raport powstał we współpracy z międzynarodową firmą CBRE. Zawiera aktualne dane oraz kompleksowo prezentuje najważniejsze obszary rozwoju rynku nieruchomości w Poznaniu: od rynku nieruchomości biurowych, poprzez inwestycje hotelowe i logistyczne, aż po nieruchomości mieszkaniowe i projekty alternatywne. Zapraszamy do lektury!

Załączniki


Do IT in Poznan

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją na temat branży IT w Poznaniu. Folder został wydany w języku angielskim.

Załączniki


Raport "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu"

Raport powstał we współpracy z agencją rekrutacyjną Experis, która przeprowadziła badanie ankietowe przedstawicieli firm IT w Poznaniu, aby przeanalizować potencjał, możliwości i bariery rozwoju tej branży. Publikacja potwierdza, że Poznań to dobra lokalizacja do prowadzenia biznesu w sektorze IT, która ma duży, lecz nie w pełni wykorzystany potencjał, dlatego jest tutaj miejsce na nowych graczy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! Raport dostępny jest w języku polskim oraz angielskim.

Załączniki


Move to Improve. City of Poznan

Nowy folder Miasta Poznania "Move to Improve. City of Poznan" powstał na potrzeby 9. Międzynarodowej Konferencji ABSL. W materiale prezentujemy najnowsze dane dot. m.in. potencjału ludzkiego, otoczenia biznesowego, dostępności komunikacyjnej Poznania, rynku nieruchomości biurowych. Folder dostępny jest w języku angielskim.

Załączniki


Sektor game development w Poznaniu. Let's play!

Sektor game development uznawany jest za perspektywiczny dla Miasta Poznania. Oferuje ciekawe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT oraz graphic designerów. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi faktami nt. otoczenia sektora gamedev! Ulotka powstała w związku z udziałem Miasta Poznania w największych targach gier komputerowych Gamescom w Kolonii. Dostępna jest w języku angielskim.

Załączniki


Ulotka o działalności Biura Obsługi Inwestorów

Załączniki


Poznań: Miasto do życia

Film "Poznań: Miasto do życia" powstał dzięki inicjatywnie Klubu Komunikacji ABSL, który działa w ramach poznańskiego chaptera ABSL (ASSOCIATION of BUSINESS SERVICE LEADERS in Poland). Zapytaliśmy młodych ludzi, dlaczego wybierają Poznań na swoje miejsce do życia i za co lubią nasze miasto. Zobaczcie, co nam odpowiedzieli!

FILM