Pozostałe firmy

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, które zajmuje się handlem elektronicznym  (e-handlem) B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Aby sprostać obecnemu i przyszłemu zapotrzebowaniu, firma Amazon otworzyła nowoczesne centrum logistyczne w Sadach pod Poznaniem, w gminie Tarnowo Podgórne. Centrum to zostało zintegrowane z European Fulfillment Network i jest jednym z trzech centrów logistycznych, które firma Amazon prowadzi w Polsce. Centrum ma powierzchnię 95 tysięcy metrów kwadratowych (13 boisk piłkarskich) i każdego dnia wysyła tysiące artykułów na terenie Europy.


Apart jest niekwestionowanym liderem branży jubilerskiej pod względem wyników finansowych (wysokość obrotów, zysk netto), liczby salonów (blisko 200), liczby pracowników (ok. 2000 osób). W 2005 roku w podpoznańskim Suchym Lesie ukończono budowę nowoczesnej siedziby firmy. Poprzednie miejsce działalności spółki zostało w całości zaadaptowane na potrzeby produkcji.


Jerónimo Martins - portugalskie przedsiębiorstwo będące właścicielem sieci handlowej Biedronka oraz Hebe. Przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce ponad 47 tysięcy pracowników. Od 2011 roku Jerónimo Martins prowadzi w Poznaniu centrum usług wspólnych, zatrudniające 200 pracowników


Lidl - niemiecka sieć sklepów dyskontowych, działająca w 26 państwach europejskich. Siedziba spółki znajduje się w Jankowicach, w gminie Tarnowo Podgórne, pod Poznaniem, gdzie mieści się również jedno z dziewięciu centrów dystrybucyjnych Lidl w Polsce.


Pepco jest europejską siecią dyskontów oferującą odzież i produkty dla domu. W Poznaniu znajduje się centrala firmy, w której pracuje ponad 500 osób. Na całym świecie Pepco zatrudnia 16 000 pracowników. 


StethoMe is a telemedicine start-up focused on the development of artificial intelligence (AI) algorithms and telemedicine. StethoMe is the creator of an intelligent stethoscope and a sound analysis system that detects abnormal auscultatory sounds in the lungs. Thanks to the use of modern AI technology, it is possible to conduct auscultation at home. StethoMe solutions are professional medical devices with CE 2274 certificate for category IIa.


W.KRUK jest najstarszą marką jubilerską w Polsce. Istnieje od 1840 roku, kiedy to przy ulicy Wodnej 12 w Poznaniu Leon Skrzetuski otworzył swój warsztat. Natomiast 100. salon firmowy W.KRUK został otwarty w Poznaniu w październiku 2016, co symbolicznie nawiązało do korzeni marki, w tym prawie 180 lat historii i doświadczenia. Dziś w Poznaniu funkcjonuje manufaktura W.KRUK, w której powstają m.in. ikona marki czyli pierścionek zaręczynowy Jedyny® oraz kolekcje autorskie.


Historia marki YES w Poznaniu sięga 1993 roku, kiedy otwarto w mieście pierwsze salony sprzedaży detalicznej. Obecnie jest ich ponad 140 w całej Polsce, a marka zatrudnia ponad 500 osób. YES posiada też największą hurtownię w Polsce, zaopatrującą przeszło 800 sklepów jubilerskich z całej Polski oraz eksportująca m.in. do Holandii, Belgii, Szwecji.  


Żabka to największa sieć sklepów convenience w CEE, która jest obecna na polskim rynku od 23 lat. Ideą funkcjonowania jest bliskość i wygoda klientów, którzy w ponad 7 tysiącach placówek mogą zrobić szybkie zakupy oraz skorzystać z szerokiego pakietu usług. Sklepy pod marką Żabka prowadzi ponad 5600 franczyzobiorców, którzy zapewniają miejsca pracy ok. 25 tysiącom pracowników.