• EuropaProperty CEE Investment Award 2024 w kategorii Miasto Roku
    Podczas 14. edycji prestiżowej gali EuropaProperty CEE Investment Awards, Poznań otrzymał zaszczytny tytuł Miasta Roku. Nagroda ta wyróżnia lokalizacje, które wyjątkowo angażują się w rozwój gospodarczy i przyciągają kluczowe inwestycje. O przyznaniu tytułu Miasta Roku zdecydowało niezależne jury składające się z uznanych ekspertów z branży nieruchomości, finansów oraz zarządzania inwestycjami. Gala i forum CEE Investment Awards to jedno z kluczowych wydarzeń na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. 
  • Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi Poznania dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie A- z prognozą stabilną.
  • CEE Business Services Summit&Awards 2024
    Miasto Poznań zwyciężyło w kategorii: NAJBARDZIEJ DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCE SIĘ MIASTO W POLSCE. Sędziowie konkursu oceniali wzrost nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu oraz projektów i inicjatyw, które wspierają rozwój firm z sektora outsourcingu i centrów usług wspólnych. W gronie jury zasiedli eksperci i konsultanci, m.in. ​Andrew Hallam z Aspire, Romek Lubaczewski z PwC czy Eliaz van Herwaarden z Colliers International. Wydarzenie odbyło się po raz dwunasty dziewiąty i od lat jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla branży usług nowoczesnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zrzesza niezależnych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz reprezentantów miast regionalnych.
  • Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2023/2024
    Kolejny rok z rzędu Miasto Poznań podbiło podium w corocznym badaniu fDi Intelligence. Według raportu "Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2023" stolica Wielkopolski jest drugim najbardziej przyjaznym miastem dla biznesu! W ogólnym rankingu zajęła 7. miejsce pośród lokalizacji takich jak Hamburg, Rotterdam czy Manchester. W tym roku Poznań zakwalifikowano w kategorii dużych miast.
  • W rankingu Business Insider Polska Poznań został uznany najlepszym miastem do życia w Polsce w 2023 oraz zajął 3 miejsce w 2024 roku. Analiza została przygotowana na podstawie różnorodnych czynników ekonomicznych i społecznych.
  • ABSL Poland Appreciation Gala - wyróżnienie za znaczący wkład w rozwój branży usług nowoczesnych. Doceniono efektywną i profesjonalną współpracę z biznesem, a także tworzenie przyjaznego klimatu proinwestycyjnego.
    Ranking Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL 2023:
    2 miejsce w rankingu ABSL w kategoriach:
    ▫   dostępność miasta drogą lądową
    ▫   jakość transportu publicznego
    ▫   jakość lokalnego środowiska naturalnego
    ▫   współpraca z lokalnym biurem obsługi inwestora
    ▫   lokalizacja biura względem centrum miasta (atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta)
    3 miejsce w rankingu ABSL w kategorii:
    ▫   poziom wynagrodzeń
  • "Forbes"  w 2020 opublikował ranking, w którym uznał Poznań za jedno z 20 najprzyjemniejszych miast do życia dla Amerykanów.

  • Gmina na 5!
    Miasto Poznań zdobyło prestiżowy tytuł Gminy na 5! przyznawany przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Przebadano ponad 650 gmin z całej Polski. Badano jakość i profesjonalizm obsługi zapytań inwestora i przedsiębiorcy napływających do urzędu. Poznań zajął prestiżowe miejsce w gronie gmin, które najlepiej współpracują z inwestorami i lokalnymi przedsiębiorcami.
    Celem Badania "Gmina na 5!" była analiza działań polskich gmin. Zadania te miały na celu zaprezentować, jak przebiega współpraca gmin z lokalną społecznością oraz pokazać swoje partnerskie nastawienie dla lokalnych przedsiębiorców jak i zewnętrznych inwestorów. Z dużą uwagą analizowano jak gminy wywiązują się z powierzonych oczekiwań, jak również jakich używają narzędzi oraz metod do realizacji zadań - czytamy we wstępie do raportu, który podsumował badanie.
  • BEST TEAM w V edycji konkursu TOP WOMAN in Real Estate
    Dziewczyny z BOI Team zostały nagrodzone w kategorii BEST TEAM przeznaczonej dla zespołów zarządzanych przez kobietę i w ubiegłym roku wyróżniły się na tle innych w tym sektorze.
  • 1. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu w IV Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce
    IV Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce jest prezentowany co roku podczas Europejskiego Kongresu Samorządów, stanowi miejsce wymiany poglądów oraz spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Ranking został przygotowany przez niezależnych naukowców z Fundacji Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego w Karpaczu) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu na podstawie badania oficjalnych sprawozdań finansowych złożonych przez samorządy do Regionalnej Izby Obrachunkowej.