Bridgestone to największy producent opon i wyrobów gumowych na świecie. Bridgestone Poznań Sp. z o.o. jest jedną z ośmiu europejskich fabryk Bridgestone. W fabryce w Poznaniu powstaje prawie 500 rodzajów opon, z których korzystają najwięksi producenci samochodów na świecie, w tym marki premium i prestige.


Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Jest częścią międzyanarodowego koncernu Asahi. Kompania Piwowarska posiada w Poznaniu jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie.


Lisner to spółka z siedzibą w Poznaniu, produkująca przetwory rybne, w szczególności na bazie śledzi, a także pasty i sałatki. Od 1991 roku Lisner produkuje swoje wyroby w Polsce, a od 1994 w Poznaniu. W 2004 roku fabryka w Poznaniu została rozbudowana i zmodernizowana. Aktualnie firma zatrudnia 900 osób, stale wzmacniając i rozbudowując główną markę Lisner.


MARS - amerykańska korporacja z siedzibą w McLean w stanie Wirginia zajmująca się produkcją i sprzedażą jedzenia dla zwierząt, czekolady, dań gotowych, napojów oraz gum do żucia i słodyczy cukrowych, zatrudniająca 65 tys. pracowników w 70 krajach świata. W 2008 r. przejęła firmę Wm. Wrigley Jr. Company, która odtąd działa jako część korporacji Mars. W Poznaniu korporacja jest obecna od 2008 r., po przejęciu jednego z największych w Europie poznańskiego zakładu Wrigley Poland Sp. z o.o. produkującego gumy do żucia.


Mondelēz International, Inc. (dawniej Kraft Foods, Inc.) - światowy koncern produkujący produkty żywnościowe i napoje. Firma zajmuje pozycję lidera zarówno na rynku kawy i ciastek, oraz wiodącą pozycję wśród producentów wyrobów czekoladowych w Polsce, a Milka jest jedną z najpopularniejszych marek wśród czekolad.


Nivea jedna z wiodących firm w kategorii pielęgnacji wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG. Beiersdorf posiada zakład produkcyjny ulokowany w Poznaniu, gdzie obecnie wytwarza produkty dermokosmetycznej marki Eucerin oraz artykuły pielęgnacyjne linii Nivea Visage, Nivea Body, Nivea Baby, Nivea for Men.


Solaris Bus & Coach S.A., jest jedną z wiodących w Europie firm w zakresie projektowania i produkcji pojazdów komunikacji publicznej, w szczególności: autobusów miejskich, międzymiastowych, trolejbusów, autobusów specjalnego przeznaczenia oraz tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firmę opuściło już ponad 17 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 32 krajów. 


Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 15 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. W Poznaniu koncern jest obecny od 1993 r.  Volkswagen Poznań to cztery nowoczesne zakłady produkcyjne i ponad 11 000 pracowników. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. W Odlewni na poznańskiej Wildzie produkowane są nowoczesne komponenty aluminiowe, które trafiają do wielu fabryki Koncernu Volkswagen AG na całym świecie.Koncern Volkswagen jest największym pracodawcą w Poznaniu oraz największym inwestorem zagranicznym.