Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat: Rafał Grupiński

O "Polityce i kulturze" z Rafałem Grupińskim

2019-09-19 ( czwartek )
18:00
Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44, I piętro, Poznań

Polityk, historyk kultury, krytyk literacki, szef klubu parlamentarnego - Rafał Grupiński od zawsze łączy ze sobą światy kultury i polityki. O najnowszej książce opowie razem z Łukaszem Perzyną w czwartek 19 września, spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Hoffman.
"Polityka i kultura" zaskakuje szczegółami oraz nowymi interpretacjami Polski ostatniego półwiecza. Autor powiada o czasach opozycji demokratycznej, stanie wojennym z poznańskiej perspektywy, by chwilę potem odsłaniać kulisy sejmowej i rządowej polityki po 1989 roku. To także historia o świecie kultury - autor angażując się w czasach PRL w walkę o niepodległość czy późniejsze przemiany polityczne kraju, nigdy nie porzucił kultury i świata jej nieprzemijających wartości.
Rafał Grupiński - polityk, a zarazem historyk kultury, krytyk literacki i wydawca, w latach 80. współpracownik paryskiej "Kultury" i założyciel podziemnego czasopisma "Czas Kultury". Sekretarz stanu w rządzie premiera Donalda Tuska, doradca polityczny i szef największego klubu parlamentarnego Sejmu VII kadencji, a chwilę wcześniej wydawca takich pisarzy jak Andrzej Stasiuk, Marcin Świetlicki czy Natasza Goerke.
Spotkanie autorskie odbędzie się 19 września o godzinie 18:00 w siedzibie Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44, I piętro) - wstęp wolny.