Kalendarz "Mlekiem Mamy"

Fundacja "Mlekiem Mamy", wspólnie z Partnerami stworzyła projekt "Kalendarz Mlekiem Mamy". Jest on promowany hasłem #edukacjazamiastreklamy, a środki na jego wydanie pochodzić będą ze zbiórki publicznej.

. - grafika artykułu
.

Organizatorom przedsięwzięcia zależy na tym, by każda kobieta w okresie okołoporodowym, przychodząca na wizytę do gabinetu lekarskiego, szpitala ginekologiczno - położniczego otrzymała profesjonalną wiedzę na temat zalet karmienia naturalnego i ewentualnych problemów w laktacji zamiast reklamy tzw. mleka modyfikowanego.
"Kalendarz Mlekiem Mamy" ma za zadanie normalizować i promować karmienie naturalne (piersią lub odciągniętym mlekiem) małych dzieci. Oprócz pięknego zdjęcia każda karta kalendarza będzie zawierała treść edukacyjną, stworzoną specjalnie na tę okazję, przez Przedstawicielki Organizacji partnerujących temu przedsięwzięciu. Każda z Organizacji przestrzega kodeksu WHO i zajmuje się w swoich działaniach szeroko pojętą tematyką laktacji. A są nimi:

  • Stowarzyszenie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią,
  • Fundacja Kobiet Twórczych (Centrum Nauki o Laktacji),
  • Fundacja Bank Mleka Kobiecego,
  • Fundacja Promocji Karmienia Piersią, 
  • Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych,
  • Fundacja Opieki Okołoporodowej.

Projekt został objęty honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz patronatem medialnym "Magazynu Pielęgniarki i Położnej".
Wspólnie z Partnerami chcemy przekazać jak największej liczbie publicznych podmiotów leczniczych kalendarze BEZ REKLAM. Do tego celu potrzebujemy środków finansowych. Aby zebrać fundusze uruchomiłyśmy kampanię na portalu wspieram.tohttps://wspieram.to/edukacjazamiastreklamy Od ich wysokości będzie uzależniony nakład Kalendarza.
Zachęcamy do udziału w akcji nie tylko osoby prywatne, ale również Przedstawicieli samorządów terytorialnych, aby zagwarantowali otrzymanie kalendarzy przez publiczne placówki zdrowia podlegające im według właściwości miejscowej. Super Darczyńcom, którzy wpłacą na zbiórkę kwotę powyżej 1.000 złotych oferujemy miejsce w kalendarzu na logotyp jednostki oraz możliwość wskazania obdarowanych placówek w swoim regionie.
Zachęcamy do wsparcia zbiórki. Edukacyjny kalendarz laktacyjny zawierający podstawowe informacje na temat laktacji i żywienia małych dzieci pozytywnie wpłynie na stan zdrowia niemowląt i ich matek.

sieci społecznościowe