Platforma na Warszawskiej

Zakończono montaż tzw. platform przyschodowych w tunelu Łomżyńska pod ul. Warszawską. Mają pomóc osobom ze szczególnymi potrzebami dostać się na przystanki komunikacji miejskiej lub na drugą stronę ulicy.

U szczytu schodów, na specjalnej poręcze zawieszona jest platforma, na którą można wejśc lub wjechać wózkiem - grafika artykułu
Platforma dla osób ze szczególnymi potrzebami

Platformy to pilotażowe rozwiązanie w Poznaniu. Umożliwią osobom z niepełnosprawnościami oraz z wózkami dziecięcym pokonanie przejścia podziemnego pod ulicą Warszawską na wysokości przystanku tramwajowego ,,Łomżyńska". Razem z przedstawicielami Rady Osiedla Warszawskie Poznań oraz Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu na miejscu był wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. 

Platforma to rodzaj windy, która znana jest między innymi z urzędów. Przymocowana do ściany umożliwia wjechanie na piętro. Ta pod ulicą Warszawską będzie cały czas dostępna.O jej zamontowanie zabiegali okoliczni mieszkańcy. Ma ułatwić osobom starszym lub z dysfunkcjami ruchu przedostać się przez przejście podziemne w drodze do przychodni, domów, sklepów, czy też na przystanek tramwajowy.

Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi będzie można je stosować w innych częściach miasta. Platformy są już zamontowane i w najbliższym czasie mają przejść odbiory. Koszt zakupu i montażu to okołbo 400 tysięcy złotych (trzech sztuk).

ZDM/AM

sieci społecznościowe