Światowy Dzień Braille'a

Obchodzimy Światowy Dzień Braille'a ustanowiony z inicjatywy ONZ w rocznicę urodzin twórcy tego pisma Louis Braille w 1809 roku. Alfabet, który opracował, pomaga w codzienności osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnością

Osoby z niepełnosprawnością mogą już składać wnioski o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się, zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Urząd pełen empatii!

Uwrażliwić na potrzeby osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, przełamać stereotypy i bariery, przekazać wiedzę o prawidłowych postawach i zachowaniach w trakcie obsługi klientów z różnymi niepełnosprawnościami - takie zadania realizowali wykonawcy warsztatów dla pracowniczek i pracowników UMP.

Siedziba DPS Liderem Dostępności 2022

Siedziba Domu Pomocy Społecznej na Strzeszynie dostała Grand Prix siódmej edycji prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Lider Dostępności 2022. Jury doceniło najwyższe standardy dostępności, praktyczności, wygody i estetyki, jakie spełnia ten nowoczesny budynek dla poznańskich seniorek i seniorów.

Trwałość projektu pt."Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania" [AKTUALIZACJA]

Od 1 listopada 2019 roku Urząd Miasta Poznania realizuje trwałość projektu pt. "Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, który był realizowany w terminie od 1 grudnia 2016 roku do 31 października 2019 roku.
Trwałość projektu będzie realizowana do 31 lipca 2023 roku. 

Smart City Wielkopolska & Guests 2022

Jak reagować i przystosowywać się o zachodzących zmian? Jak powinny to robić miasta? Co się sprawdza, a co wymaga poprawy? O tym rozmawiano w Poznaniu podczas 3. edycji konferencji Smart City Wielkopolska & Guests, która odbyła się na MTP.

Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

Można powiedzieć/napisać "dokonać wdrożenia i realizacji nabycia na drodze przeprowadzenia uskutecznionej transakcji kupna-sprzedaży", ale po co, gdy wystarczy zwyczajne "kupić". Od 2011 roku, 13 października, obchodzony jest w Polsce międzynarodowy dzień prostego języka (plain language). Tekst w prostym języku czytelnik powinien zrozumieć szybko, łatwo i w jak największym stopniu. Specjalistyczna terminologia i skomplikowane słownictwo często pojawiają się w urzędowych dokumentach, a ich zrozumienie wymaga przynajmniej dwukrotnego przeczytania.

Akademia Opiekuna

Na kolejny etap cyklu Akademia Opiekuna zaprasza mieszkańców Poznania Stowarzyszenie Bono Serviamus. Przygotowano bezpłatne szkolenia dla opiekunów osób obłożnie chorych, wymagających opieki w domu.

Daj zielone światło dla 17 milionów

Rozpoczyna się Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego i potrwa do 10 października! Mózgowe porażenie dziecięce (skrótowo określane jako MPD) to tak naprawdę zespół schorzeń i objawów, pojawiających się u dzieci, u których doszło do uszkodzenia części tkanki mózgowej. Objawy to m.in. spastyczność mięśni, nieprawidłowa postawa ciała, przykurcze stawów, mimowolne odruchy. Na świecie żyje 17 milionów ludzi z MPD.

Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami w UMP

Jak ewakuować z budynku osoby wymagające szczególnej pomocy? Jakiego sprzętu użyć? Czy to jest bardzo trudne? Mogli to sprawdzić urzędnicy/czki różnych biur i wydziałów UMP, ale też pracownicy/czki teatrów, muzeów, przychodni i szpitala - w sumie prawie 50 osób, którzy spotkali się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Eksperci Fundacji Polska Bez Barier odpowiadali na wszystkie pytania, asystowali też przy próbach ewakuacji z użyciem materaca i specjalnego krzesła.

Strona 1 2 19