Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami
 

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Marcina Halickiego Przewodniczącego Komisji Dialogu Obywatelskiego oraz pani Doroty Potejko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu online Komisji Dialogu Obywatelskiego, które odbędzie się  dnia 3 grudnia 2020 roku o godz. 11:00.

Inicjatory 2019
 

Prezydent Miasta Poznania
Jacek Jaśkowiak
ma zaszczyt zaprosić na Galę Konkursu na Najlepszą Poznańską Inicjatywę Pozarządową
Inicjatory 2019
Gala finałowa odbędzie się w piątek, 30.10.2020, o godz. 18:00
Transmisja online: http://youtube.com/poznan

Praca dla opiekunów
 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu ogłasza stały nabór kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów dla osób częściowo ubezwłasnowolnionych.

Poznań dostępny 2019 - znamy zwycięzców!
 

Wyjątkowy cykl pokazów filmowych w CK Zamek oraz kompleksowy system informacji o dostępności Bramy Poznania - to dwa projekty, które kapituła konkursu "Poznań dostępny - 2019" nagrodziła pierwszymi miejscami. Nagrodzone inicjatywy pomagają jeszcze bardziej przystosować miasto do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Trwałość projektu pt."Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania" [AKTUALIZACJA]
 

Od 1 listopada 2019 roku Urząd Miasta Poznania realizuje trwałość projektu pt. "Program mieszkalnictwa wspomaganego osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu miasta Poznania" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, który był realizowany w terminie od 1 grudnia 2016 roku do 31 października 2019 roku.
Trwałość projektu będzie realizowana do 30 września 2022 roku.

Wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami
 

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu informuje o możliwości finansowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, które z uwagi na stan epidemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach, prowadzonych przez ośrodki wsparcia

UWAGA -  wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami, będącymi uczestnikami w dziennych ośrodkach wsparcia

Dostępna kultura w czasie epidemii
 

W zaciszu kwarantanny dostęp do rzeczywistości pozadomowej daje się we znaki szczególnie dotkliwie tym, którzy usychają z tęsknoty za sztuką. Twórcy i działacze kulturalni nie ustają w próbach zaspokajania potrzeb swoich odbiorców w wirtualnej rzeczywistości. Nie dziwi zatem, że coraz więcej wydarzeń planowanych jest z troską o osoby z niepełnosprawnościami.

Strona 1 2 17