"Studiuj bez barier w Poznaniu"

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu razem z wyższymi uczelniami przygotował informator "Studiuj bez barier w Poznaniu". Zawiera on informacje dla młodych ludzi z niepełnosprawnościami dotyczące wsparcia i udogodnień, które oferują poznańskie szkoły wyższe. Są w nim też programy, ułatwiające aktywizację społeczną i zawodową oraz wyrównujące szanse osób z niepełnosprawnościami w dostępie do wyższego wykształcenia a także prowadzenia pracy naukowej.

W lewym górnym rogu zdjęcie ratusza Poznańskiego, które przechodzi w dół na ukos przez tekst informator dla osób z niepełnosprawnościami aż do zdjęcia dwóch studentek. w prawym górnym rogu hasło studiuj bez barier w Poznaniu, a w lewym dolnym rogu logo Poznania i hasło studencji Poznań czeka na Ciebie. Dołącz! - grafika artykułu
Studiuj bez barier w Poznaniu.

"Wszelkie wsparcie - od finansowego, poprzez organizacyjne, aż po pomoc asystenta dydaktycznego czy nieodptatne wypozyczenie sprzętu specjalistycznego - następuje na wniosek zainteresowanej osoby. Dlatego ważne jest, aby o możliwościach uzyskania pomocy wiedziało, jak najwięcej kandydatów na studia. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować informator ,,Studiuj bez barier w Poznaniu" - pisze w piśmie pani Anna Krakowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Pismo i informator "Studiuj bez barier w Poznaniu" zamieszczamy poniżej w załącznikach. Przygotowane informacje powinny dotrzeć nie tylko do zainteresowanych, ale także przekonać ich rodziców i otoczenie, że niepełnosprawność nie jest barierą w podjęciu studiów.

opr AM

Załączniki

sieci społecznościowe