Targi dla osób z niepełnosprawnościami

Rozmowy z rekruterami oraz potencjalnymi pracodawcami, interesujące wykłady i warsztaty - to tylko niektóre punkty programu Targów Pracy dla Osób z (Nie)pełnosprawnościami. Wydarzenie ma charakter hybrydowy. Odbędzie się 22 maja, ale zapisy już trwają.

Grafika przedstawia kobietę na wózku oraz rząd pustych krzeseł. - grafika artykułu
Targi Pracy dla Osób z (Nie)pełnosprawnościami odbędą się 22 maja, ale zapisy już trwają

Celem akcji jest promowanie aktywności zawodowej oraz społecznej osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie jest skierowane nie tylko dla poszukujących pracy, lecz także dla pracodawców z sektora usług biznesowych, którzy mogą zaoferować zatrudnienie.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, targi to także szansa na zmianę powszechnych przekonań dotyczących dostępnych stanowisk pracy, przełamanie stereotypów. 

- Wydarzenie może otworzyć drzwi do nowoczesnego, inkluzywnego rynku pracy sektora usług biznesowych, który jest jednym z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. W naszym kraju istnieje już 1 800 centrów obsługi procesów biznesowych, usług wspólnych, IT oraz centrów badawczo-rozwojowych, w których zatrudnionych jest ponad 435 tysięcy pracowników. Poznań jest domem dla 152 centrów nowoczesnych usług wspólnych, zatrudniających ponad 29,5 tysięcy osób - tłumaczą inicjatorzy akcji.

Uczestnicy targów nie tylko będą mogli poznać potencjalnych pracodawców i porozmawiać z rekruterami, ale też uczestniczyć w interesujących wykładach i warsztatach online oraz offline. Na liście wydarzeń znalazły się m.in. prelekcje na temat sektora usług nowoczesnych, warsztaty z pisania CV czy przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej, a także spotkanie pt. "LinkedIn bez tajemnic".

Targi Pracy dla Osób z (Nie)pełnosprawnościamiodbędą się już po raz drugi. Tegoroczną edycję akcjizaplanowano na 22 maja (środa), w godz. 10:00-14:00. Wydarzenie ma charakter hybrydowy. Część stacjonarna będzie odbywać się w poznańskim biurze firmy Rockwool GBS, przy ul. Wierzbięcice 1B (budynek jest w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami). Zapisywać się można za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Wózkowicze. Tam też znajduje się więcej informacji o targach. 

Udział w wydarzeniu wezmą renomowane firmy i instytucje, m.in.: ABSL, ADM, Carlsberg Shared Services, Franklin Templeton, Grant Thornton, John Deere, Miele Global Services, Rockwool GBS, McKinsey, O-I, Next Technology at FlexDev, Transcom, Miasto Poznań, PFRON, ZUS, a także Fundacja Wózkowicze i TakPełnosprawni. 

Organizatorem akcji są Fundacja Wózkowicze oraz Firma Rockwool GBS wraz z partnerami. Targi objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

AJ