Testowanie Poznania - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami poznajcie dwoje młodych poznaniaków - oto Gosia i Miłosz :)

w roku sali kawiarni, na tle bordowych ścian siedzą Miłosz i Gosia oraz Agnieszka Maciejewska z Urzędu Miasta Poznania, uśmiechają się do siebie, przed nimi na stolikach kawa i ciasto - grafika artykułu
Gosia i Miłosz testują Poznań

Gosia Toporska i Miłosz Bronisz w połowie 2020 roku utworzyli na FB i Instagramie profil "Gosia i Miłosz testują Poznań", na którym opowiadają o dostępności miejsc odwiedzonych w Poznaniu z perspektywy osoby z niepełnosprawnością ruchową. Miłosz porusza się na wózku, Gosia jest jego asystentką.
Mają 17 i 16 lat, są uczniami 3 klasy Chrześcijańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Dawida w Poznaniu. W jedej z poznańskich kawiarni spotkali się z Agnieszka Maciejewską, koordynatorką Urzędu Miasta Poznania ds. dostępności.

"Wszystko, cały nasz projekt, zaczął się od jednego pamiętnego wyjścia na miasto" - piszą o swoim pomyśle. "Tego dnia tłum w mieście był nieziemski, a miejsce które mieliśmy sprawdzone jako Miłoszo - lubne zastawiło swój wjazd donicami z kwiatami. Także błąkaliśmy się po mieście szukając jakiegoś miejsca, gdzie moglibyśmy się chociażby napić kawy. Nie było dla nas miejsca w wielu gospodach! W końcu (po zwiedzeniu dużej części Starego Miasta) znaleźliśmy w miarę dobrą kawiarnię, gdzie udało nam się zjeść ostatnie ciastko jakie mieli. Kilka dni później opowiedzieliśmy o tym wydarzeniu naszej obecnej sponsorce, która od razu zaproponowała nasz projekt. Już kilka dni później przemierzaliśmy we dwójkę miasto w poszukiwaniu miejsc, które można nazwać "Miłoszo - lubnymi"".

Gosia i Miłosz testują Poznań

Projekt Gosi i Milosza znajdziecie na Facebooku i Instagramie. Można też do nich napisać maila na adres gosiaimilosz@gmail.com
Gosia i Miłosz zachęcają też do wspólnego testowania "Jeśli kiedykolwiek zobaczycie błąkającą się po Poznaniu dwójkę nastolatków (możecie nas rozpoznać po tym, że oboje mamy okulary) wiedzcie, że to my na kolejnej wyprawie. Możecie wtedy do nas dołączyć i postawić nam kawę".

Czytaj też:

Poznań dla osób z niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawościami

AM

sieci społecznościowe